Выделенное 

Як мотивувати людей, що працюють за суспільний кошт?

Як мотивувати людей, що працюють за суспільний кошт? Як мотивувати людей, що працюють за суспільний кошт? Фото: pixabay.com

Досить розповсюджена думка, що реформатор на державній службі є частиною громадянського суспільства. Звісно, все залежить від мотивації поведінки, бо за демократичного устрою, він також і виборець, але водночас, як такий, є частиною свого суверена, держави (поки ми ще не перетворили "державну службу" на public service).

Але при цьому його положення специфічно: він і "господар", і "підлеглий" в одній особі. І його матеріальний інтерес як "господаря" переважає над його інтересом як "підлеглого", оскільки з суспільних/публічних фондів він отримує набагато більше, ніж відраховує в них. Це двоїсте становище стає тим важливіше, чим більше людей перебуває на утриманні держави.

Бюрократ як виборець більше прагне отримати підвищення, ніж підтримувати бюджет в збалансованому стані. Його головна турбота - щоб зростала його зарплата (він теж утримує свою домоекономіку, виживає як і ми усі), а вона, його зарплата, формується нашими податками.

Саме тому так важливо зменшувати кількість функцій держави, приватизувати держпідприємства та систему соціального захисту. Зменшивши кількість людей, що працює за суспільний кошт, ми можемо не зменшити абсолютний розмір виплати зарплат, бо заплатимо бюрократу чесну ціну його праці, а ось зменшивши кількість людей з такою мотивацією, ми нарешті позбавимось критичної маси людей з мотивацією росту впливу держави на суспільні процеси.

Це докорінно змінює МОТИВАЦІЮ поведінки. Саме вона є причиною/коренем однієї з проблем неконтрольованого суспільством зростання податкового навантаження.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
06.08.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^