Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне

✅ План за доходами держбюджету виконано на 101.5%. Але❗️це зменшений після початку коронакризи план за доходами.

💩 Державна митна служба України з тріском провалила навіть зменшений план на ₴28.5 млрд! Тобто, невиконання становить 8.8%!!! Ба більше, митними органами зібрано в державну скарбницю на ₴22.9 млрд менше, ніж при розкритикованому Max Nefyodov. І це з вигідним для бюджету в 2020 році курсом гривні!!!

Так, є певні об‘єктивні та суб’єктивні причини - зменшилися обсяги імпорту, безлад у керівництві митниці тощо. Проте при Нефьодові реформа рухалася, а нині там повернулися старі перевірені кадри 🤧

❓Зростання надходжень через Державна податкова служба України може пояснюватися суттєвим зменшенням відшкодування ПДВ. Міністерство фінансів України вважає, що причина цього - переможні результати боротьби зі «скрутками». Статистика говорить про інше - при падінні за рік імпортного мита/ПДВ на 7.2%, відшкодування зменшилося на 5.8%.

👏 Хто молодець, так це Фонд державного майна України. Перевиконання плану на 2020 рік у 4.5 рази!!! Так-так, замість ₴500 млн ФДМУ разом з майданчиками Prozorro.Продажі змогли реалізувати майна та поповнити державну скарбницю на ₴2.3 млрд! І це лише об‘єкти малої приватизації. Згадаймо продаж Готелю «Дніпро» у 13 разів дорожче оцінки❗️

⚖️ Отже, у виконанні бюджету за доходами можна знайти і зраду, і перемогу. Кожен бачить те, що він хоче.

Моя думка. Ситуація зі скарбницею цілком нормальна. В кінці року навіть відшкодували багато ПДВ, який з осені затримували.

Вчасна домовленість з МВФ дозволила закрити дірки через міжнародні позики і випуск ОВДП. Обійшлося і без жорсткого секвестру, і без надмірної емісії гривні.

Мій прогноз. МВФ дасть Україні кредит у лютому/березні 2021 року. До осені поточного року, коли будуть величезні виплати за боргами, великих загроз для державних фінансів та нацвалюти немає.

Курс гривні до долара США буде стабільним, у діапазоні 26-28 ₴/$. Інфляція - в коридорі Національний банк України: 4-6 %.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
21.03.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^