Выделенное 

Про долар: чому українці змирилися з тим, що цієї осені не буде традиційного знецінення гривні

Декілька слів про долар: Або чому українці змирилися з тим, що цієї осені не буде традиційного знецінення гривні Декілька слів про долар: Або чому українці змирилися з тим, що цієї осені не буде традиційного знецінення гривні

Так виглядає, що українці вже змирилися з тим, що цієї осені не буде традиційного знецінення гривні

Долар знайшов свій новий коридор в діапазоні 24.5-25.5₴/$. Приплив чергової порції сотень мільйонів доларів для купівлі ОВДП на аукціоні Мінфіну в кінці вересня лише на кілька днів ”прогнув” долар на міжбанку. А спроби спекулянтів ”розкачати” готівковий курс до 26 ₴/$ на початку жовтня теж не мали успіху.

Сьогодні безготівковий долар дорожчий 25.12₴/$, ніж в обмінниках - 24.95₴/$. Це свідчить, що останнім часом населення більше продає «зеленого», ніж купляє.

Звідки долари у громадян?

Безперечно, хтось продає свої старі запаси, накопичення. Втім, на мою думку, основне джерело доларів у населення - це перерахування із-за кордону їхніми родичами-заробітчанами. Лише за перше півріччя 2019 року, за даними Нацбанку, в Україну надійшло понад $5.5 млрд.

Це значно більше, ніж усі іноземні інвестиції в нашу країну за цей період - як портфельні в ОВДП, так і прямі. При цьому статистика не врахувала «найжирніший» третій квартал, коли на сезонні роботи додатково виїжджають мільйони українців.

За весь 2019 рік очікується більше $15 млрд надходжень від наших гастарбайтерів. І не більше $5 млрд інвестицій від іноземців. Що важливо, заробітчани переказують кошти умовно назавжди, а інвестори - лише тимчасово.

Тому не ОВДП, Мінфін, Нацбанк, Гонтарева, Маркарова чи ще хтось винен у сильній гривні. А пересічний роботящий українець.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
11.07.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^