Выделенное 

Де знайти гроші, щоб розпочати чи перезапустити бізнес в Україні

В Україні є компанії, котрі під час війни стали банкрутами. Є підприємці, котрі хочуть перезапустити бізнес, який раніше успішно працював, або відкрити нову компанію з нуля. У статті розповім про кілька джерел, з яких можна отримати фінансову допомогу.

Зазвичай, коли підприємці запитують у мене про те, де взяти гроші на відкриття бізнесу, я рекомендую звертатися до банків чи інвестиційних компаній. Але під час та після війни Україна перебуватиме у зоні ризику з погляду зовнішніх інвесторів. Хоча при цьому всі висловлюватимуть підтримку. Розумію думку Америки та Заходу — тому не рекомендую розраховувати на зовнішні інвестиції.

Міжнародні організації

Зверніть увагу на міжнародні організації, такі як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), який має гранти. Моніторьте міжнародні організації, які потенційно можуть фінансувати розвиток бізнесу в Україні, їхня кількість збільшиться після закінчення війни. Думаю, що такі організації мають багато грошей на підтримку та відновлення саме українського бізнесу.

Як вони працюють

Такі організації часто дають безповоротні субсидії. Для нас це не дуже зрозуміло: як може бути таке, що гроші не треба повертати? Але треба зрозуміти, що ці банки та організації — не благодійники. Інвестиційні банки, подібні до того ж ЄБРР, розпоряджаються не своїми грошима. Оскільки вони мають досвід оцінки проєктів, то виступають агентами у розподілі фінансової допомоги, яку надають різні країни. Усвідомте, що їм фізично потрібно роздати ці гроші, щоби виконати свою роботу. До того ж роздати туди, де потім буде бізнес.

Якщо ви впевнені у своєму проєкті та бізнесі, можете сміливо звертатися та вимагати конкретну суму. Не думайте, що ви «прохач»: людина з іншого боку має роздати гроші, це його робота. Це будуть найдешевші та найбільш правильні гроші з урахуванням ситуації.

Внутрішні інвестори

Якщо з якихось причин взаємодія з міжнародними організаціями не вдається, шукайте українських інвесторів. В Україні досить багато людей, які зараз мають гроші і які зацікавлені в розвитку країни. До речі, можливим є варіант, що українські банки візьмуть на себе роль агентів розподілу міжнародної допомоги.

Я спираюся на логіку того, як це було у різних країнах та своє розуміння тенденції міжнародних відносин у цілому. Існує велика ймовірність, що українські підприємці отримають дуже багато грошей на відновлення та створення бізнесу. Питання, хто почне реагувати першим.

Висновок

Багатьох підприємців я називаю «саморобкіними»: ми звикли розраховувати лише на себе і не віримо, що може бути інакше. Але насправді такі можливості були відкриті ще 5-6 років тому: клієнти з України, які проходили нашу консалтингову програму, отримували безповоротні субсидії від ЄБРР на наші послуги. Вони проходили аудит, оплачували вартість проєкту, а після його успішного проходження ЄБРР відшкодовував їм витрати. Залежно від різних критеріїв, вони отримували або 50% або всю суму.

Упевнений, що після війни таких програм буде ще більше. Гроші будуть — а отримають їх ті, хто вірить у таку нагоду.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
02.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^