Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея... Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Зараз популярна ідея зниження зарплати чиновникам та керівництву держпідприємств. Мовляв, це не приватний сектор, зарплати в державі платять платники податків, і держава не може собі дозволити платити ринкові зарплати.

Я вважаю, що зниження зарплати призведе до звільнення компетентних та чесних людей з держслужби. Навіть, якщо таке зниження є тимчасовим.

Чому? Нормальні люди образяться і просто звільняться. А залишаться ті, хто заробляє на корупції і для кого офіційна зарплата не важлива. Ті, хто заробляють великі суми на схемах та крадіжках у держави. Тобто у нас з вами. Ще залишаться ті, хто не можуть знайти собі ніякої роботи в приватному секторі. Це некомпетентні люди, чия користь на державній службі дуже сумнівна. І, нарешті, залишаться ті, кому будуть доплачувати в конвертах. А це означає, що вони будуть працювати не на нас з вами - платників податків, а на конкрентних бізнесменів та політиків.

Багато хто скаже - чиновникам немає за що платити. Вони і так некомпетентні і все крадуть. Хай спочатку навчаться працювати, розвинуть економіку, вичистять корупцію, зроблять "город-сад", і тоді ... Але так не працює. Ми хочемо, щоб державою керували топові професіонали. Вони не студенти без досвіду, яких потрібно ставити на випробувальний термін. Вони знають свою ринкову ціну і у них багато інших варіантів на ринку.

Ще один аргумент - на державу потрібно працювати безплатно, бо це для людей. Нехай так і працюють. Ок. Тоді поставте себе на місце людини, якій пропонують таке. Ви би погодились? На ентузіазмі, ненадовго - можливо. Але постійно так не працює.

Суспільство, яке не готове платити високі зарплати держслужбовцям, не має дивуватись, що держава слабка та погрязла в корупції. Суспільство, яке вибирає популізм, а не компетентність, не зможе стати успішним та заможним. Суспільство, яке економить на держслужбі, економить на своєму розвитку та боротьбі з системою.

(Під ринковими, я розумію зарплату в 200 тис для міністра, 150 тис для заступників, 100 тис для голів департаментів в міністерствах, 100-500 тис для наглядових рад, та 100 тис -1 млн для керівників держпідприємств. Ви можете не погоджуватись з сумами, але це окрема дискусія і мій пост не про це. Вірю, що більшість погодиться, що 50 тис грн - це не ринкова зарплата для цих людей.)

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^