Чому варто звернутися до медіатора, а не до суду?

Чому варто звернутися до медіатора, а не до суду? Чому варто звернутися до медіатора, а не до суду?

У вас виник спір, при вирішенні якого Ви бажаєте зберегти час, нерви та гроші та віднайти більш прогресивний метод вирішення суперечок? Процедура медіації уже досить давно набула широкого застосування у європейських країнах та є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів.

Так що таке медіація та у чому її переваги, хто такий медіатор та чому варто звернутися до нього, а не до суду

Медіація (примирення) – процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів його учасників за підтримки медіатора, який є спеціально підготовленим нейтральним посередником. Він допомагає сторонам провести переговори, налагодити мирне спілкування, досягти порозуміння, виявити реальні проблеми та знайти оптимальний шлях вирішення спору.

Також професійний медіатор не оцінює сторони та їх роль у конфлікті, не шукає винних та не засуджує жодну зі сторін та не приймає рішення щодо суті конфлікту. А за результатами проходження процедури медіації може бути укладена відповідна угода, в якій викладаються досягнуті сторонами домовленості із зазначенням строків та умов їх реалізації.

До медіації доцільно звертатись майже в усіх цивільних спорах, де учасники зацікавлені у вирішенні питання без судового розгляду та готові докладати зусилля для мирного вирішення конфлікту. Звичайно медіація є найбільш корисною у сімейних та спадкових спорах між родичами, задля збереження між ними нормальних стосунків, однак це аж ніяк не стосується випадків, у яких присутнє домашнє насильство.

У чому переваги медіації над судовими тяжбами?

Це економить кошти, оскільки витрати на медіацію значно менші, ніж судові, а у деяких випадках медіація здійснюється навіть на безоплатній основі. Також медіація значно економить час, оскільки її процес є значно швидшим за судовий. Вона допомагає відновити повагу один до одного та сприяє збереженню відносин у сім’ї, нормальному спілкуванню розлученого подружжя, родичів чи спадкоємців. Порядок та час проведення медіації встановлюється за домовленістю сторін та медіатора і не залежить від розкладу роботи суду. Рішення приймають учасники за взаємною згодою, що зумовлює високий рівень їх добровільного виконання.

Медіація є цілком конфіденційною, тому інформація, отримана під час медіації, не розголошується. Все здійснюється на добровільних засадах - учасники дають згоду на участь у медіації та можуть вийти з процесу у будь-який момент, оскільки медіація спрямована на виявлення та задоволення інтересів усіх сторін спору.

Як приклад успішного застосування медіації в нашій державі, то це є пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», що реалізується з березня цього року, та впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги. 

Дана програма застосовується за чотирьох умов:

  • Перша – наявність потерпілої сторони.
  • Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості.
  • Третя – визнання ним факту вчинення злочину.
  • Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі. Якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, його можуть звільнити від кримінальної відповідальності і закрити кримінальне провадження.

Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання з теми «Базові навички медіації у кримінальному процесі». Вони сприяють сторонам у примиренні та допомагають з'ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони.

Таким чином, медіація вже на ранньому етапі сприяє виведенню неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу, допомагає уникнути кримінального світу. Це не означає, що порушник взагалі не нестиме відповідальність, адже він має відшкодувати заподіяну шкоду потерпілому. А далі з неповнолітнім працюватимуть спеціалісти, щоб допомогти вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.

Законодавство дозволяє звільнити від кримінальної відповідальності порушників, які вперше вчинили злочини невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості. Це стосується випадків дієвого каяття; або коли сторони примирилися й порушник відшкодував шкоду; чи якщо неповнолітній втратив суспільну небезпечність (у зв'язку зі зміною умов життя чи ситуації).

За результатами програми відновлення, якщо неповнолітній відшкодує збиток і примириться з потерпілим, кримінальне провадження закриють. Так дитина не отримає «клеймо» злочинця. При цьому неповнолітній пройде програми ресоціалізації та повернеться у суспільство. Тож від відновного правосуддя виграють усі. І таких випадків дуже багато.

Якщо у Вас або Ваших родичів наявний цивільний або адміністративний спір, то консультацією професійного юриста, складенням юридичних документів, а за необхідності представництвом інтересів адвокатом, Ви можете скористатися у найближчому пункті доступу до безоплатної правової допомоги.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
23.07.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^