Чому так і не вдалося налагодити підготовку фахових управлінців

Чому так і не вдалося налагодити підготовку фахових управлінців

Підсумки тривалого розвитку і функціонування системи підготовки управлінців на базі Національної академії державного управління при Президентові України засвідчують розгортання низки загрозливих тенденцій[1]. Зокрема - розпорошеність зусиль щодо підготовки кваліфікованих управлінців.

Від часу заснування кількість вступників до Національної академії зростала переважно за рахунок нарощування державного замовлення на підготовку кадрів. Такий стан спровокував розростання організаційної структури за рахунок розширення посад за спеціальним фондом державного бюджету майже у 2 рази. Кількість посад у Національній академії за загальним фондом бюджету, а також кількість вступників за денної форми підготовки практично не змінювалася після набуття статусу «національної». Між тим, вступники віддавали перевагу, як правило, різним формам дистанційного підвищення рівня кваліфікації без відриву від основного місця зайнятості (заочна, заочно-дистанційна і вечірня форми навчання) (рис. 1).

pic1.jpg

Рис. 1 Розширення структури Національної академії та її регіональних інститутів, а також динаміка підготовки магістрів у галузі науки «Державне управління» за формами і умовами навчання

Зокрема майже безумовна перевага особами, які навчались за контрактом, надається дистанційному навчанню (рис. 2).

pic2.jpg

Рис. 2 Розподіл вступників за формами навчання, які готувалися у Національній академії та її регіональних інститутах, у 1995-2014 рр.

Відтак це свідчить, що протягом власного розвитку діяльність закладу здійснювалася екстенсивним шляхом без урахування зовнішніх потреб споживачів освітніх послуг у сфері державного управління, підходи до організації навчального процесу стримують масштаб підготовки державних службовців і, одночасно, неспівмірно обтяжують ресурси країни.


[1] Звіти про діяльність 2009-2014  рр. Національна академія державного управління при Президентові України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.academy.gov.ua/?lang=ukr&tip=dop&tipn=Page&page=79

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
15.12.2018
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^