Выделенное 

Чому компанії масово звільняють персонал і що робити звільненим співробітникам

У США відбулися масові звільнення співробітників компаній у сфері IT. Новина розбурхала навіть тих, хто не має відношення до Америки та цього напряму. Якщо гіганти так легко розлучаються зі співробітниками, що заважає невеликим компаніям інших країн брати з них приклад? У статті подивимося з погляду компанії, яка користь та яка шкода керівництву від таких рішень. І розберемо, що робити працівникові, якого раптово звільнили.

Паніка в медіа та соціальних мережах пішла після масових звільнень у компанії Amazon. Вони вирішили скоротити понад 18 тисяч співробітників. А влітку 2022 року Apple звільнили 100 рекрутерів-контрактників. Але це абсолютно нормально з погляду бізнесу.

Чому масові звільнення – це нормально

У бізнесі є стратегія та є тактика, оперативні плани. Їх можна і потрібно коригувати під поточну ситуацію. Коли плани змінюються, змінюється потреба у кадрах та штатний розклад. З'являються нові технології, автоматизація — це можливість делегувати частину процесу підрядникам, усунути штатний підрозділ.

Я ставлюсь до звільнення великої кількості співробітників цілком нормально. Припустимо, величезна компанія в США мала плани наступного року відкрити нові проєкти. Але плани змінилися, бо змінився ринок. Логічно, що компанія закриває проєкти та звільняє всіх людей, яких наймала з метою зростання.

З погляду етики

Потрібно врахувати, що у США ніхто не звільняє людей, викидаючи на вулицю. Усім виплачується компенсація, їм допомагають знайти нову роботу. Хороший фахівець знайде собі місце без зусиль.

У будь-якому випадку такі ситуації стають для звільнених співробітників викликом, до якого вони не були готові. Але будемо чесні: найкращих не скорочують. За найздібніших співробітників компанії завжди тримаються кігтями та зубами. Адже у разі втрати цінного працівника потрібно буде витратити дуже багато грошей та часу, щоб компенсувати цю втрату.

Яка користь при звільненні для компанії

Компанія закрила проєкт, бо зрозуміла, як його реалізувати по-іншому. Скажімо, залучаючи підрядників — дешевше та швидше, бо власний підрозділ виявився неефективним. Користь для компанії точно є: вона стає більш прибутковою, міцною. Співробітники, які залишилися працювати, отримують більше можливостей та більше переваг, акціонери отримують свої дивіденди — усі задоволені.

Що далі робити співробітникам

Порада очевидна: просто шукати іншу роботу. Коли ви йдете працювати найманим співробітником у компанію, не сприймайте це як стосунки на все життя. Вони досить короткострокові.

Можливо, ви захочете звільнитися, якщо вам запропонують щось краще. Або вам знайдуть заміну. Це абсолютно нормально, так працює ринок. Коли ви влаштовуєтеся на роботу, повинні розуміти, що не працюватимете в цій компанії вічно. Тому подбайте, щоб у вас було гарне резюме, прокачуйте свою компетентність, навички. Отримуйте хороші результати, рекомендації. Важливо робити собі піар у професійному середовищі, щоб вас як фахівця знали. Від цього виграватиме ваш поточний роботодавець і це стане вашим захистом у майбутньому, якщо компанії ця посада не знадобиться.

Порада

Є лише один співробітник, якого не можуть звільнити. Найчастіше це засновник компанії. Але ця посада дуже ризикова, вона потребує великих матеріальних і нематеріальних інвестицій. Це посада 24/7, має свої мінуси. Але є плюс: навряд чи вас хтось зможе позбавити вашого місця. Не хочете, щоби вас звільнили — відкривайте власний бізнес. Але це інша діяльність з іншими ризиками.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
05.06.2023

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^