Чому в Україні диктат замовника змінюється на диктат виконавця?

Чому в Україні диктат замовника змінюється на диктат виконавця?

Нещодавно знайомий, топовий СЕО великої української компанії, розповідав про свою розмову зі знайомим поляком, який дуже радів з того, що велика кількість українських заробітчан переїхала до Польщі, бо його черга на початок будівництва власного котеджу скоротилася з 2,5 років до року. Тобто сьогодні в Польщі, щоб тобі побудували будинок, потрібно чекати в черзі декілька років для початку робіт.

Всім відомо, що великі компанії дуже люблять викручувати руки своїм постачальникам та підрядникам. Великі обсяги замовлення, внутрішньокорпоративні правила, велика черга конкурентів - такі були основні причини 60-90 денних відтермінувань в оплатах, отримання додаткових знижок та інших кабальних умов від великих замовників. "Не хочете ви, на ваше місце прийдуть інші", - головний аргумент відділів закупівель у перемовинах з постачальниками дрібного і середнього бізнесу.

Проте, протягом 2018 року ситуація в багатьох бізнесах почала докорінно змінюватись через відтік кадрів і загальний брак кваліфікованого персоналу. На сьогодні в Україні адекватні викосокваліфіковані кадри і, відповідно, компанії-підрядники у багатьох сферах стають дефіцитними. І чим далі, тим ця тенденція наростає. Ті великі замовники, які це зрозуміли, вже змінили своє ставлення до своїх підрядників. На багатьох ринках починають діяти правила взаємовигідного партнерства, а не принцип "великий цар - маленький раб".

Компаній, які готові кредитувати своїх клієнтів на 90 днів, стає все менше або вартість такого сервісу стає на 50-100% більша за середньоринкову. Кваліфіковані кадри стають на вагу золота, тому і вартість послуг компаній, які можуть собі дозволити утримати такий персонал зростають. Ми з колегами вважаємо, що протягом найближчих двох років рівень зарплат в Україні зрівняється з сусідніми європейськими країнами. Але диктат замовника вже не повернеться.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированы? Войти на сайт
Гость
16.06.2019
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Поддержать блогерскую платформу Investgazeta

 

Кнопка пожервовать - изображение

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^