Чим фінансовий лізинг відрізняється від кредитування?

Чим фінансовий лізинг відрізняється від кредитування? Фото: pixabay.com/raten-kauf Чим фінансовий лізинг відрізняється від кредитування?

Послуга фінансового лізингу полягає у придбанні конкретних об'єктів кредитором для користування позичальником на визначений строк із можливістю викупу об'єкту лізингу в кінці строку дії договору. Об’єктами лізингу найчастіше є транспортні засоби, обладнання, рідше - нерухоме майно. Кредитор за договором лізингу називається лізингодавцем, а позичальник - лізингоодержувачем. Протягом всього строку дії договору останній сплачує комісію за користування об'єктом лізингу.

Фінансовий лізинг – надзвичайно популярна послуга у світі. В Європі більшість легкових автомобілів продаються саме за лізинговими схемами. Не нова ця послуга і на українському ринку. Ринок лізингу активно розвивається з 2008 року, і сьогодні цей інструмент пропонують не лише банки, але й небанківські фінансові установи (фінансові компанії, а також компанії, які не мають ліцензії, проте мають право надавати виключно послуги лізингу).

Розвиток припав саме на післякризовий період як реакція на необхідність балансу інтересів позичальників та кредиторів. Саме такий баланс створює фінансовий лізинг.

Які особливості лізингу?

По-перше, за договором фінансового лізингу об'єкт фінансування залишається у власності лізингодавця до кінця дії договору. При цьому за лізингоодержувачем зберігається право (не обов'язок) викупу за залишковою вартістю наприкінці або в будь-який момент дії договору (якщо таке застереження передбачене договором).

По-друге, оскільки лізинг є послугою, то лізингові платежі є об'єктом оподаткування ПДВ. Це зручно підприємствам, і саме через це лізинг популярний саме серед юридичних осіб.

По-третє, розрізняють мокрий "лізинг", який передбачає здійснення лізингодавцем оплати всіх поточних ремонтів та технічного обслуговування об'єкту лізингу протягом всього строку дії договору, страхування об'єкта на весь строк лізингу. В Україні лізинг "мокрий" лише наполовину, оскільки поширена практика покриття виключно страхових платежів без ремонту та ТО.

Що дешевше - кредит чи лізинг?

Лізинг дешевший за класичне кредитування, і ось чому. По-перше, цільовий характер лізингу (придбавається конкретно визначене майно) дозволяє лізингодавцям та постачальникам входити в програми співфінансування, що здешевшує кінцеву вартість продукту для лізингоодержувача. По-друге, оскільки об'єкт лізингу лишається у власності лізингодавця, це у певній мірі полегшує процедуру оформлення (не передбачає застави) та звернення стягнення на об'єкт лізингу. По-третє, лізинг є комплексною послугою та включає також страхування. А гуртом, як відомо, дешевше. Навіть на ринку фінансових послуг.

Що вигідніше - лізинг чи кредитування - залежить від конкретних обставин та потреб позичальника. Якщо вам потрібне конкретне обладнання чи транспортний засіб, то краще обрати лізинг. Якщо ж потрібен капітал на поповнення обігових коштів, то, звісно, краще звернутися за класичним кредитом. Разом із тим, завжди можна порівняти умови лізингу і кредиту. На сьогодні в Україні поширені сервіси порівняння фінансових продуктів, та й самі фінансові установи дають клієнту прозорі умови, які дозволяють зробити обґрунтований вибір.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
19.09.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^