Чи можливий «український» Гонконг?

Чи можливий «український» Гонконг?

Нещодавно мав можливість відвідати Гонконг. Магічне місто, що приваблює десятки мільйонів туристів. Місто - де великі корпорації мають за честь вікдрити власні офіси. Світове місто - ворота до Азії, фінансовий центр регіону. Начитавшись купи статей про Гонконг, я вирушив на зустріч з цим містом. Я їхав з метою подивитися - яке воно "сердце" Азії? В чому секрет Гонконгу? Місто справді вражає!

Вражає на чимось фантастично-космічним. Вражає своєю глобальністю та комплексним розвитком. Загалом, багато чого європейцям здасться/здається дивним, бо це справді зовсім інша культура та ментальність, та мова не про те.

Подорожуючи різними країнами,  я звик дивитися навкруги не просто аби "зроби селфі" чи "сфоткатися", а для того аби подивитися як у них, порівняти якісь аспекти з нами. Скажу впевнено, не завжди все на користь "закордонного". Ми маємо багато чого цікавого позитивного, а іноді й кращого. Цим варто пишатися!

Гонконг мене вразим, перш за все тим, що він є справжнім магнітом, як для бізнесу, так і для туристів. Ось просто замислиться, місто в певний період стало "перевалочним" центром для товарів та логістики - портом світого значення та важливості. Вони не зупинилися на цьому. Наступним кроком стала стратегія створення передумов для того, аби світові компанії відкривали власні офісі у Гонконгу - тим самим перетворившись на фінансову "гавань" Азії чи навіть світу. Це вже справжній "next level". Це про бачення перспектив та можливостей. Це про велику та чітку візію для всіх!

Далі більше, місто зрозуміло, окрім суто бізнесових питань - що важливо розвивати туризм. Керманичі зрозуміли туристичний потенціал й почали рухатися у цьому напрямі. Унікальне світлове шоу на березі гавані Вікторія щовечора збирає тисячі чи навіть десятки тисяч туристів з усього світу, аби о 20:00 подивитися на 15-ти хвилинне шоу світлових променів. Насправді, нічого фантатсично-унікального, але це крутий "магніт", який навіть внесений у Книгу рекордів Гінесса. Далі, хто не знає, у Гонконгу розташований найбільш компактний у світі Діснейленд. Здавалося б який Діснейленд у торгівельному порту? А вони зробили це й мають сьогодні мільйони відвідувачів щорічно в додаток до розвинутого фінансового та . Це фантастична економіка!

Але до чого це я все веду? Чому так комплексно ніхто з наших керманичей - лідерів нації - не думає? Чому не пропонує чіткого напряму розвитку країни? Чому досі ми всі разом не визначили - що ми будуємо усім загалом та яку країну/місто/селище ми хочему бачити? Це серйозне питання для всіх нас.

Ось наприклад, візьмемо наш український Іллічівськ чи Ізмаїл. Чи можливий там "український Гонконг"? Гадаю більшість наших співвітчизників скажуть - "Який Гонконг? Це фантастика! Це нереально!". Але ж чому ні? Все можливо, ми просто звикли все критикувати та "хаяти".

Якщо перенести приклад Гонконгу на наші "українські реалії" - то був би такий результат розвитку у них? Наші керманичи б зупинилися на етапі - "місто стало розвинутим портом"! Все, цього досить! Який там фінансовий центр ще створювати? Який туризм розвивати? Ви про що? Не чипайте нас, бо ви відволікаєте від роботи в порту. Нам цього досить! Замість того аби мислити широко - "глобально" - та використовувати максимум можливостей.

Нажаль, це реальність наша з вами й, як я полюбляю називати, "локальне мислення". Ми не ставимо "великих цілей", а копирсаємося в городі - і типу це ОК! Ми чомусь не хочемо досягнти абмітних цілей. Нам краще аби "криша не протікала" й "огорожа не хилилася". Сучасний світ - дуже швидкий та мобільний, виграє той хто ставить високі цілі й йде до них!

Мое глибоке переконання - без таких цілей неможливі прориви. Глобальне мислення, амбіції - це стимул до розвитку й покращень. Нам справді бракує цього. Намає керманичей - чи то лідерів нації - які б поставили таку ціль для країни й повели за собою - як на локальному, так і на національному рівні. Впевнений що час таких підходів прийде - головне рухатися вперед.

Саме тому, коли Володимир Омелян каже про будівництво hyperloop в Україні - це вірна справа. Це й ж те глобальне мислення! Це саме про певну візію та прорив! І це справді можливо й це точно буде. Країна потребує таких проектів - нам потрібні прориви. Тим часом ми бачимо, що суспільство такі заяви про hyperloop сприймає скептично й з сарказмом! Критикуючи та сіючи лише негатив на такі ідеї.

Одразу кидаємо фрази про "це неможливо", "це дешевий піар", "краще б дорогами/ескалатором/постільною білизною займався. Ми дуже полюбляємо критикувати, але коли виникає спільна мета українці об'єднуються у фантастичнку силу, яка доб'ється результату!

Чому б не об'єднатися довкола спільної мети для країни?

Я вірю, що ми можемо!

Я вірю й hyperloop в Україні.

Я вірю, що Україна стане туристичним магнітом для туристів з усього світу.

Я вірю в наших стартаперів та інноваційні рішення.

Я вірю у великі інвестиції для розвитку, які зайдуть в Україну.

Я вірю, що українські екопродукти захоплять світ!

Я вірю в Україну та кожного з нас.

Нам просто потрібно вірити в себе, ставити великі амбітні цілі та рухатися всім разом вперед!

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
26.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^