Бюджет-2021: Чому ми знову можемо повторити цьогорічну кризу?

Бюджет-2021: Чому ми знову можемо повторити цьогорічну кризу? Бюджет-2021: Чому ми знову можемо повторити цьогорічну кризу?

Одна з ключових умов МВФ – бюджет на 2021 рік, проєкт якого нещодавно було урядом подано на розгляд ВРУ до другого читання. За повідомленням Мінфіну, показники цього проєкту бюджету узгоджені з МВФ, тобто його прийняття в такому вигляді означатиме виконання умови Фонду.

Що ж це за проєкт бюджету?

Якщо коротко підсумувати – бюджет-2021 поганий, але приймати його треба. Не знаю, як і чому це погодив МВФ, але в проекті бюджету ще більш “надули” (порівняно з вже не реалістичною версією до першого читання) заплановані доходи та заклали проблеми по видатках.

Чомусь, на думку Мінфіну, у нас після другого локдауну пожвавішає економіка і зростуть надходження від ПДВ (+5,5 млрд), ввізних мит (+2,4 млрд) та податку на прибуток (+1,8 млрд). Знову йде намагання вичавити увесь фінансовий ресурс з державних компаній (+4 млрд) - потім не треба дивуватися, що вони в жахливому стані.

Нарешті, виглядає так, що цей проект бюджету передбачає перенесення індексації пенсій на другу половину 2021 року, якщо не на його кінець. Інакше важко пояснити, чому трансферт з державного бюджету до Пенсійного фонду зменшується на 8,5 млрд, водночас переноситься на грудень 2021 року підвищення мінімальної зарплати, яке підвищує власні доходи Пенсійного фонду.

ПФУ одночасно втрачатиме надходження з державного бюджету та надходження ЄСВ - а пенсії він має якось виплатити. Політично, звичайно, перенести індексацію пенсій важко, тому ми цілком можемо отримати ситуацію, коли її таки проведуть навесні, а далі не знатимуть, як звести бюджет.

По правильному, бюджет 2021 треба було б переробити – але часу на це вже немає. Навряд чи за тиждень парламент встигне запропонувати якісь серйозні зміни, які суттєво покращать цей бюджет, а підтримка МВФ потрібна вже зараз - бюджет доведеться голосувати.

Однак, з таким бюджетом ми цілком можемо очікувати в наступному році повторення цьогорічної бюджетної кризи, оскільки бюджет явно нереалістичний. Ймовірно, наступного року бюджет доведеться переглядати - десь навесні, або в середині року.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
16.01.2021
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://investgazeta.ua/

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^