Нарешті доступна іпотека для населення починає перетворюватися із нелюбої падчерки влади на улюблену доньку, на яку покладають великі надії. Ми неодноразово наголошували, що запуск державної підтримки іпотеки — це win-win у чистому вигляді. Вигода для влади, людей та економіки країни. І от нещодавно на Всеукраїнському форумі «Україна 30» була презентована державна програма «Доступна іпотека 7%», а цими днями був оформлений перший кредит за програмою. «Інтергал-Буд» також приєднався до процесу та став першим девелопером, який у співпраці з банками-партнерами оформляє доступну іпотеку.
Кабмін затвердив постанову, що була розроблена за завданням Президента, про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7%. Передбачається, що механізм має запрацювати через Фонд розвитку підприємництва, який буде здійснювати компенсацію відсоткової ставки до зазначеного рівня. Це крок у вірному напрямку.
Пандемия, карантин и падение роста экономики 2020 года не остановили рынок недвижимости. Напротив, он получил новый импульс – инвесторы видят в недвижимости надежную гавань для сбережений, защищенную от ценовой инфляции и девальвации валют. Потребители начинают по- новому ценить комфорт пространства для жилья. В итоге рынок продолжает развитие, объемы строительства у лидеров рынка только увеличиваются.
В Украине катастрофическими темпами снижается объем инвестиций в экономику. По итогам первого полугодия прямые иностранные вложения – минус $300 млн. Капитальные инвестиции за тот же период почти вдвое меньше прошлогодних.
Украинская власть озаботилась вопросом защиты инвесторов новостроек. Причины понятны — в стране за год два крупных банкротства. И каждый раз десятки тысяч пострадавших покупателей просят у государства помощи и защиты. Как обезопасить инвестиции?
При Президенте создается Координационный совет по решению проблемных вопросов в сфере градостроительства. Его задачи — защита прав инвесторов и застройщиков, создание условий для обеспечения украинцев жильем.
«Офіс простих рішень та результатів» Міхеіла Саакашвілі презентував своє бачення реформи ДАБІ.
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про так звану «інвестиційну няню», тобто – державну підтримку бізнес-проєктів зі значними грошовими вливаннями. Держава обіцяє, що кожен проєкт на суму понад 30 мільйонів євро може розраховувати на спеціальний пільговий режим, а також супровід проєкту з боку так званої уповноваженої установи.
Національний банк почне зважати не лише на рівень інфляції та макроекономічну стабільність, але й на економічне зростання. Позиція нового керівника НБУ Кирила Шевченка мені як підприємцю імпонує. Український бізнес не перший місяць говорить про «кредитний голод» та неприпустимість ситуації, коли Нацбанк штучно зв’язує ліквідність комерційних банків, лишаючи реальний сектор економіки без грошей.
Почему 5-7% для ипотеки - слишком много. Простой и быстрый способ перезапустить экономику
Отрадно, что власти прислушиваются к участникам рынка и реагируют на инициативы, которые могут стать реальными инструментами для перезапуска экономики страны. Ведь строительство жилья в данном случае - не самоцель, а средство для спасения экономики во время кризиса, вызванного пандемией коронавируса и карантином.
Новые блоги
Популярные темы:
Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:
Курсы валют
Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США | |
ЕВРО | |
Фунт стерлингов |