Министр экономики Украины, Президент в Киевской школе экономики

Тимофей Милованов

Пояснення дня: Новий закон не довзоляє звільняти без пояснення причин

Пояснення дня: Новий закон не довзоляє звільняти без пояснення причин Пояснення дня: Новий закон не довзоляє звільняти без пояснення причин

За яких підстав роботодавець сьогодні може звільнити працівника (ст. 40 КЗпП)?

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку можуть бути розірвані роботодавцем у випадках:

Читать дальше
Тимофей Милованов

Економіка не працює без кредитування: Особливо без кредитування для бізнесу

Економіка не працює без кредитування: Особливо без кредитування для бізнесу Економіка не працює без кредитування: Особливо без кредитування для бізнесу

Якщо немає прийнятних умов кредитування, то бізнес немає ресурсів розвиватись. Які тенденції на ринку кредитування бізнесу? Погані. Дивіться дані НБУ нижче.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Головна причина падіння промисловості – світові ціни, а не посилення курсу гривні

Головна причина падіння промисловості – світові ціни, а не посилення курсу гривні Головна причина падіння промисловості – світові ціни, а не посилення курсу гривні
82148334 1579251682244008 1621855620351131648 n

Головна причина падіння промисловості – світові ціни, а не посилення курсу гривні. За розрахунками НБУ, металургійна галузь втратила в 2019 році від зниження світових цін 23,4 млрд грн, а від зміцнення курсу гривні 4,4 млрд грн. У відносному вимірі, втрати від зміцнення курсу склали 16% від загальних втрат.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому курс долара падає, а ціни ні? Ні, насправді, вже падають

Чому курс долара падає, а ціни ні? Ні, насправді, вже падають Чому курс долара падає, а ціни ні? Ні, насправді, вже падають

Це було найпопулярніше питання до Мінекономіки за останній місяць

Наша відповідь така:

Читать дальше
Тимофей Милованов

Статистики дня: Найголовніше за тиждень

Статистики дня: Найголовніше за тиждень Статистики дня: Найголовніше за тиждень
  • За даними Світового банку на світових сировинних ринках лідируючу позицію продовжують демонструвати світові ціни на залізну руду - у грудні 2019 року (р/р) зростання на 34%, яке відбувалося на тлі нарощення запасів напередодні святкових вихідних та діючих виробничих обмежень, що в свою чергу, також впливало на уповільнення скорочення цін на базові метали – «мінус» 2,4% порівняно з «мінус» 4,1% у листопаді 2019 року (р/р). При цьому, у 2019 році порівняно з 2018 роком зростання світових цін на залізну руду становило 34,5%, на базові метали – скорочення на 9,9%.

Ціни на руду та метал важливі для прибутковості та обсягів виробництва нашої металургійної галузі. Більш високі ціни означають більше прибутків та кращий стан промисловості.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про падіння промисловості та зростання будівництва

Про падіння промисловості та зростання будівництва Про падіння промисловості та зростання будівництва

Падіння промисловості набуло системного характеру і потребує швидких дій держави. Мінекономіки працює над підписанням меморандуму з галуззю з першочергових кроків, стратегією та планом дій з захисту та розвитку промисловості; також починає працювати штаб з поточної ситуації з інфраструктурою, в який увійдуть представники промисловості, УЗ та портів. Вже розроблено 13 напрямків - векторів дій, які буде незабаром оприлюднено.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про нові умови для розірвання трудового договору

Про нові умови для розірвання трудового договору Про нові умови для розірвання трудового договору

У новому законопроекті про працю, чітко визначаються умови для розірвання трудового договору.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому курс посилюється, а ціни не падають?

Чому курс посилюється, а ціни не падають? Чому курс посилюється, а ціни не падають?
njg10 2

За рік курс долару посилився на 12% (листопад 2019 до листопаду 2018). За той же час середня номінальна зарплата зросла на 16%. Перший фактор тисне на зменшення цін імпортних товарів (зменшення вартості пропозиції). Другий тисне на збільшення цін (посилення попиту).

Читать дальше
Тимофей Милованов

Статистика дня: Нам потрібно 7 років, щоб наздогнати зарплати поляків

Статистика дня: Нам потрібно 7 років, щоб наздогнати зарплати поляків Статистика дня: Нам потрібно 7 років, щоб наздогнати зарплати поляків Фото: Дебет-Кредит
78164509 1543822329120277 3301453257771057152 n

Статистика дня. (За скільки років зарплати в Україні можуть наздогнати ті, що в Польщі. Відповідь: за певних припущень - за 7-10 років.)

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про статистику щодо втрат економіки від Російської агресії

Про статистику щодо втрат економіки від Російської агресії Про статистику щодо втрат економіки від Російської агресії Фото: finbalance.com.ua

Сьогодні перемовини в Нормандському форматі. Я підтримую Президента і закликаю всіх також підтримувати його. Чим більш ми об’єднані, тим сильніша наша позиція на переговорах. Ті, хто сьогодні протестують проти зустрічі, проявляють недержавницьку позицію.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^