Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві,

доктор наук у галузі філософії права

 

Станіслав Куценко

Про права на офіційне працевлаштування

Про права на офіційне працевлаштування Про права на офіційне працевлаштування
pracya 2 1

Офіційне працевлаштування та гідна заробітна плата, соціальні гарантії та відповідальність за своїх працівників мають стати звичною справою на ринку праці в нашій країні. Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Читать дальше
Станіслав Куценко

І ще раз про аліменти: як стягнути - мирним шляхом та в примусовому порядку

І ще раз про аліменти: як стягнути - мирним шляхом та  в примусовому порядку І ще раз про аліменти: як стягнути - мирним шляхом та в примусовому порядку
35701195 2075047459421318 6485089025672609792 n

За час роботи на посаді керівника юстиції Києва захист прав дітей для мене особисто став справою честі. Такі ганебні ситуації, коли батьки тікають від власних дітей та переховуються від сплати аліментів, мають відійти в небуття.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Невиплата заробітної плати – кримінальний злочин

Невиплата заробітної плати – кримінальний злочин Невиплата заробітної плати – кримінальний злочин

Належна оплата праці – конституційне право кожного робітника. З початку року державні виконавці столиці повернули майже 17 мільйонів гривень боргу по заробітній платі за 348 виконавчими провадженнями. Кожне з них – це окрема життєва історія. Тому повернення заборгованих коштів по зарплаті є одним із ключових завдань Мін’юсту.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Аліменти: Як укласти договір про сплату аліментів?

Аліменти: Як укласти договір про сплату аліментів? Аліменти: Як укласти договір про сплату аліментів? Фото: pixabay.com

Обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття покладений рівною мірою на обох батьків, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Трудові права неповнолітніх

Трудові права неповнолітніх Трудові права неповнолітніх Фото: news.dtkt.ua

Згідно з українським законодавством, особа набуває повної дієздатності тільки після вісімнадцяти років. Та юнацький максималізм завжди підганяє вперед. Тому неповнолітні бажають стати дорослими раніше та мати власноруч зароблені кошти чи накопичувати їх на реалізацію мрії... І це бажання не може не тішити батьків, які вкладають усю душу та сили у виховання дітей.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Як в столиці горе - батьки сплачують аліменти?

 Як в столиці горе - батьки сплачують аліменти? Як в столиці горе - батьки сплачують аліменти? Фото: dpchas.com.ua

Аліментами, відповідно до чинного законодавства, називаються кошти, котрі виплачуються дитині одним із батьків. Тобто ці кошти є власністю дитини, і батьки (опікуни) повинні витрачати їх на користь дитини. Аліменти батьки можуть сплачувати добровільно. Якщо компромісу досягти не вдається, далі рішення за судом. Багатьох батьків цікавить питання, чи зобов’язані вони платити аліменти на дитину, яка навчається у 2019 році. Законодавством передбачено, що платити батьки повинні до повноліття. Однак, якщо дитина ще навчається у виші, тоді батьки зобов’язані підтримувати її фінансово до 23-річчя.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Одруження без кордонів: реєстрація шлюбу з іноземцями

Одруження без кордонів: реєстрація шлюбу з іноземцями Одруження без кордонів: реєстрація шлюбу з іноземцями Фото: pixabay.com

Шлюб між українцями і громадянами інших держав – явище досить поширене. У кожного з них своя історія знайомства. Наприклад, у березні 2019 року уклали шлюб громадянин Франції та громадянка України Діана. Перебуваючи у відрядженні у Франції, українка зустріла майбутнього чоловіка. Процедура укладання шлюбу у Франції значно складніша, аніж в Україні. Проте коханню немає перешкод. Друг сім’ї, який проживає в Україні, розповів нареченим про скорочену процедуру одруження «Шлюб за добу». Тож, 20 березня наречені прилетіли до столиці та подали заяву на реєстрацію шлюбу, а вже 22 березня урочисто зареєстрували шлюб. Спрощена процедура одруження приваблює всіх іноземців.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Життя онлайн: як отримати реєстраційні послуги через інтернет

Життя онлайн: як отримати реєстраційні послуги через інтернет Життя онлайн: як отримати реєстраційні послуги через інтернет Фото: mobidrive.ru
VfYz7zQMmpSa0PH2

Юстиція супроводжує кожного протягом усього життя – від державної реєстрації народження до видачі свідоцтва про смерть. Тож, швидке та якісне надання послуг у державному секторі – показник сучасної європейської держави. Часи, коли доводилось стояти у довгих чергах, мають залишитись у далекому минулому. Відтак, у столиці з початку року зареєстрували майже півтисячі громадських організацій.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар

Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар Ти – споживач! Ти маєш право на належну інформацію про товар Фото: agropolit.com

Маркування товару – це інформація основних відомостей про товар для споживачів, нанесена на упаковку товару у вигляді тексту, умовного позначення, малюнку, штрих-коду.

Читать дальше
Станіслав Куценко

Домашнє насильство – кримінальний злочин, а не любов

Домашнє насильство – кримінальний злочин, а не любов Домашнє насильство – кримінальний злочин, а не любов Фото: dniprograd.org

Чи варто вважати побиття або психологічні приниження будь-кого з членів родини «сміттям, яке не варто виносити з дому»? Звісно, ні! Домашнє насильство починається з «незначних дрібниць», а може закінчитись летально. Навіть дитина, яка стала свідком насильства у своїй родині, також визнається його жертвою, і має право на всі відповідні соціальні, медичні, психологічні та правові послуги.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^