Найперше, юридичне обґрунтування запровадженого регулювання - ст. 3 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", яка дає Кабміну право вводити регулювання граничних цін на соціально значущі товари (список яких Кабмін визначає сам). В цьому законі прямо не прописано, що держава зобов'язана компенсувати бізнесу втрати від такого регулювання. Втім, логіка інших законів до цього тяжіє, тому напевно судові позови з вимогами компенсувати втрати можливі.
Так вже сталося, що два роки поспіль мого життя були частково присвячені перемовинам з МВФ про ціни на газ. Тому в ідею про те, що можна повернути адміністративне регулювання цін на газ і не розірвати при цьому стосунків з Фондом, я жодним чином не вірю. А без стабільної підтримки МВФ ми ні бюджет 2021 не профінансуємо, ні пікові виплати за боргами в вересні не пройдемо.
1. Навіть після того, як міжнародні партнери врятували уряд від кризи неплатежів наприкінець грудня, бюджет сильно недовиконується. Станом на 28 грудня, неоплачені фінансові зобов’язання Казначейства становлять 17 млрд: порівняйте це з 3,7 млрд на кінець 2019 року, коли бюджет теж важко виконувався. Більше ніж 7 млрд неоплачених зобов’язань - захищені видатки.
Минулого тижня в динаміку бюджетної кризи втрутився новий фактор - фінансова підтримка з боку західних країн та міжнародних організацій. Однак, навіть попри таку підтримку, ситуація з державним бюджетом залишається глибоко проблемною.
1.Наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства продовжують зростати. Станом на сьогодні вони досягли 16,3 млрд. З них 4,9 млрд - по захищених статтях видатків, 11,3 млрд - по незахищених статтях.
Одна з ключових умов МВФ – бюджет на 2021 рік, проєкт якого нещодавно було урядом подано на розгляд ВРУ до другого читання. За повідомленням Мінфіну, показники цього проєкту бюджету узгоджені з МВФ, тобто його прийняття в такому вигляді означатиме виконання умови Фонду.
1.Станом на 9 листопада, непрофінансовано близько чверті видатків державного бюджету - 323 млрд. З них близько 140 млрд - зарплати, пенсії та соціальні виплати за листопад-грудень.
1.Накопичувальна система так само вразлива до демографії, як і солідарна
Новые блоги
Популярные темы:
Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:
Курсы валют
Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США | |
ЕВРО | |
Фунт стерлингов |