CEO LEO та акціонер IBOX BANK

Алена Шевцова

Кредитування населення під час війни


З початком війни банки зіштовхнулися зі збільшенням частки неробочих кредитів, що зумовлено кількома проблемами. Основна причина полягає в тому, що значна частка населення втратила роботу або ж їхня заробітна плата скоротилася. Друге питання стосується іпотечних виплат і втрати заставного майна внаслідок бойових дій. За даними НБУ, частка кредитів, які не працюють становила близько 30% на початок серпня. Проте уряд заборонив нараховувати штрафи щодо прострочених виплат на час воєнного стану. У цьому блозі я розгляну, що будуть робити банки для отримання кредитних грошей та як люди будуть виплачувати іпотеку у разі руйнування житла.

Читать дальше
Алена Шевцова

Інфляція та шляхи протидії в різних регіонах світу

Масштабна інфляція в усіх країнах світу почалася ще у 2020 році на фоні масових локдаунів. Щоб зберегти людські життя, уряди багатьох країн зупиняли виробництва та бізнеси, обмежуючи переміщення людей та логістику підприємств. Результатом цього підходу стало значне уповільнення світової економіки та банкрутство бізнесів. Очікувалось, що до 2023 року світова економіка почне виходити з рецесії, проте через повномасштабне вторгнення росії в Україну світ знову зіштовхнувся з негативними економічними наслідками. У цьому блозі я розгляну, як інфляція впливає на різні країни та які способи використовують держави для її зменшення.

Читать дальше
Алена Шевцова

Фінансова допомога Україні: на що дають гроші західні партнери та їх реалізація


Іноземні партнери запланували в ближчій перспективі надати фінансову підтримку Україні на суму приблизно $34 млрд. Допомога складається з кредитних надходжень та грантів, які не потрібно повертати. Найбільшими донорами стали Європейський Союз, Сполучені Штати, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк та Великобританія. З обіцяної суми, $12,7 млрд вже надійшли на рахунки України. У цьому блозі я розгляну хто та на які потреби фінансував Україну в умовах війни.

Читать дальше
Алена Шевцова

Вплив російської війни на світову економіку


Війна не може вважатися фактором, що позитивно впливає на економіку, принаймні поки вона триває. З моменту широкомасштабного вторгнення рф в Україну світові аналітичні видання змінили прогнози щодо зростання світової економіки. За даними МВФ, економіка України скоротиться на 45%, а зростання світових економічних показників, які у 2021 році досягали 6,1%, впаде у 2022 і 2023 роках до позначки 3,6%. Директорка Міжнародного Валютного Фонду припускає можливість світової рецесії внаслідок найбільшої війни в Європі за останні 80 років. У цьому блозі я розгляну як та на що вплинула війна, та чи це єдиний фактор, який позначився на зростанні світового розвитку.

Читать дальше
Алена Шевцова

Огляд банківського сектору за другий квартал поточного року

 

Читать дальше
Алена Шевцова

Податок 10% на купівлю валюти для імпорту. Чому саме зараз і до чого це призведе?

Уряд вже працює над введенням десятивідсоткового податку на придбання валюти для операцій імпорту. За інформацією деяких депутатів та ЗМІ законопроєкт готується і буде представлений найближчими тижнями. Розробкою нового податку займаються в Міністерстві фінансів із залученням спеціалістів з НБУ, адже банки відіграватимуть важливу роль в процесі адміністрування цього оподаткування. Чи допоможе це у стабілізації гривні, як вплине на вітчизняних виробників та рівень інфляції? Пропоную розібратися в цих та інших актуальних пов’язаних з податком на купівлю валюти питаннях.

Читать дальше
Алена Шевцова

Чому цифрове євро – необхідність для ЄС?

Пандемія значно вплинула світову економіку, відповідно створивши нестабільну ситуацію для національних валют.  У такій ситуації держави та міжнародні організації шукають методи подолання майбутньої валютної кризи.  А також намагаються вирішити проблеми, спровоковані криптосвітом. Одним із рішень цієї проблеми є запровадження цифрових валют. Ми з вами розглянемо ситуацію детальніше на прикладі ЄС.

Читать дальше
Алена Шевцова

Стрибки курсу гривні: навіщо НБУ зняв курсові обмеження на готівкову валюту

За минулий тиждень курс у небанківських обмінниках стрімко зріс. Різниця справді велика: якщо 13 травня долар коштував 34,2 грн, то 24 числа ця сума досягла 37,5 грн. Такий стрибок стався попри те, що офіційний курс заморожено вже три місяці на рівні 29,25 грн. Давайте розбиратися, чи така різка девальвація пов'язана з реальними змінами на ринку, і що робить НБУ в даній ситуації.

Читать дальше
Алена Шевцова

Як обслуговують українських переселенців банки за кордоном

Через війну росії в Україні нашу країну вже залишили понад 4 мільйони громадян. Це найшвидший потік біженців із часів Другої світової війни. Насправді це велика кількість для України, хоча 80% переселенців збираються повернутися. Але поки що наші громадяни перебувають за межами країни, їм доводиться адаптуватися до нових умов. Як цьому сприяють іноземні банки?

Читать дальше
Алена Шевцова

Найбільш підсанкційна країна світу. Як руйнується платіжна інфраструктура росії?

24 лютого – переломний момент для України. Але руйнівні втрати сьогодні зазнає й сама країна-агресор. Світова спільнота зазнає колосальних змін. Сьогодні бізнес став на захист миру та демократії. Розбираю кейс росії, яка за 2 тижні війни відрізала себе від платіжних ринків майже всього світу.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^