Аргентина - Україна 2:0. Поки що

Аргентина - Україна 2:0. Поки що Аргентина - Україна 2:0. Поки що

Україну і Аргентину часто порівнюють. Для цього є підстави. Але пост не про це.

Аргентина призупинила реалізацію інфляційного таргетування в рамках повернення до кількісних обмежень на грошову пропозицію при здійсненні програми з МВФ. Через декілька років безуспішної реалізації тої програми, неспромогаючись досягнути ні цілей по грошовій масі, ні цілей по інфляції, з сорокавідсотковими ставками вона оголосила дефолт.

Україна поки відвернула проблему дефолту. Але що буде з інфляційним таргетуванням?

Існує ризик посилення конфлікту довкола монетарного режиму в Україні. Коронакриза надихнула апологетів індустріального популізму. Легко маніпулювати показниками падіння ВВП, жонглюючи довільними прикладами. Головне, що це відповідає адженді теперішнього уряду, в якому вважають, що «інфляцію легше стримувати, ніж розганяти».

В Україні - в країні з найвищими темпами інфляції серед постсоціалістичних країн, в країні, де трудові мігранти їдуть туди, де центробанки найжорстокіше боролися за цінову стабільність ще 15-20 років тому, в країні, де вся «індустріальна слава» давним давно структурована через офшори та вмонтована в ланцюги доданої олігархічної ренти.

Чому відхід від інфляційного таргетування в Україні не буде корисним:

  • Погіршення очікувань, девальваійні очікування, рух ринкових ставок вгору.
  • Погіршення фінансової стабільності, як наслідок, ще менше кредитів в реальний сектор.
  • Погіршення спонук до структурних змін, як наслідок, відсутність реальних змін в напрямку підвищення якості інститутів.

Але саме головне дещо інше. Відмова від ІТ просувається разом з нівелюванням банківського регулювання і просуванням акселерації кредитування.

Не важко здогадатися, що рецепти «економічного націоналізму» в інституціонально слабких країнах завершуються залежністю від монетарного допінга, за яким обов'язково слідує ломка. Але олігархічний аптечний кіоск за цей час розростеться до супермаркету.

Читайте также:

 

Комментарии

Нет созданных комментариев. Будь первым кто оставит комментарий.
Уже зарегистрированны? Войти на сайт
Гость
30.10.2020
Если вы хотите зарегистрироваться, пожалуйста заполните формы имени и имя пользователя.

Изображение капчи

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^