Президент некоммерческой Ассоциации предприятий-строителей "Интергал-Буд"

Володимир Зубик

Захистити майбутнє: і для інвесторів, і для будівельного бізнесу

Захистити майбутнє: і для інвесторів, і для будівельного бізнесу Захистити майбутнє: і для інвесторів, і для будівельного бізнесу
321

Парламент запроваджує ряд нововведень, які суттєво вплинуть на ринок нерухомості. В першу чергу, вони стосуються захисту прав інвесторів незавершеного будівництва. Позитивно оцінюючи більшість новацій, учасники будівельного ринку наголошують на необхідності вдосконалення деяких положень.

Читать дальше
Володимир Зубик

Законопроект №5600: потрібен діалог, а не «закручування гайок»

Законопроект №5600: потрібен діалог, а не «закручування гайок» Законопроект №5600: потрібен діалог, а не «закручування гайок»

Кабмін вніс, а парламент прийняв у першому читанні законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». На перший погляд, за ним стоїть бажання влади залучити більше грошей до держбюджету. Все б нічого, але це планується зробити не за рахунок зростання ВВП і доходів бізнесу та населення, а шляхом збільшення податкового навантаження.

Читать дальше
Володимир Зубик

Реформа ДАБІ: напрям правильний, потенціал не вичерпано

Реформа ДАБІ: напрям правильний, потенціал не вичерпано

Державна архітектурно-будівельна інспекція була тим органом, який мав або докорінно змінитися, або щезнути. Забагато нарікань з боку всіх учасників містобудівної діяльності, ще більше звинувачень у корупції. Тому навесні 2020 року рішення Кабінету міністрів щодо ліквідації ДАБІ - як монополіста з надмірними повноваженнями - будівельна спільнота сприйняла загалом схвально. Втім оптимізм був радше стриманим, аніж беззаперечним.

Читать дальше
Володимир Зубик

Україні потрібна «Велика реновація»

_1_- Володимир Зубик - Президент Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд»
Фото 2 Реновация

Стан житлового фонду в Україні наближається до критичної позначки. За даними Держстату, з 200 тисяч багатоквартирних будинків майже 12% було зведено в 1919–1945 роки, близько 25% — у 1946—1960, ще майже 25% — у 1960-ті. Тобто майже 2/3 житлового фонду експлуатується понад пів сторіччя. До того ж показник зношення комунальної інфраструктури сягає понад 70%.

Читать дальше
Володимир Зубик

Законопроєкт №5600: Україна профінансує забудову Варшави та Кракова?

Законопроєкт №5600: Україна профінансує забудову Варшави та Кракова? Законопроєкт №5600: Україна профінансує забудову Варшави та Кракова?

Мабуть, ще ніколи українській будівельний ринок не був настільки єдиним, як зараз — після прийняття Верховною Радою законопроєкту №5600 у першому читанні. 

Читать дальше
Володимир Зубик

Операція «реновація», або як побудувати нове житло замість «хрущоб»

architect-1080592_1280

Міністерство розвитку громад і територій та КБУ розробило законопроєкт про реновацію житла. 

Читать дальше
Володимир Зубик

Подорожчання житла: чого очікувати, тенденції та можливості

chairs-2181947_1920

Мене часто запитують — чи варто зараз вкладатися в нерухомість, як ринок буде розвиватися найближчими роками і як змінюватиметься вартість житла. Хотів би надати своє розуміння з цього комплексу запитань.

Читать дальше
Володимир Зубик

Доступна іпотека: Чому не «злітає» та що робити

Доступна іпотека: Чому не «злітає» та що робити Доступна іпотека: Чому не «злітає» та що робити

Працюємо над програмою разом далі. Минулого року я одним з перших закликав владу запустити доступну іпотеку. Навіть у розпал пандемії житлове будівництво майже на збавляло темпів. Але потенціал галузі не розкритий саме з причини дефіциту фінансування.

Читать дальше
Володимир Зубик

Підключити будівельників до мереж прозорості та розвитку

Підключити будівельників до мереж прозорості та розвитку Підключити будівельників до мереж прозорості та розвитку

Мільйони людей в Україні потребують покращення житлових умов. Тож  збільшення обсягів будівництва житла, що вводиться в експлуатацію, та підвищення його доступності для широких верств населення є одним із головних завдань керівництва держави і місцевої влади. 

Читать дальше
Володимир Зубик

Відсутність плану як план аферистів-«рятівників»

Відсутність плану як план аферистів-«рятівників» Відсутність плану як план аферистів-«рятівників»

Бізнесу, який утримує державу, від цієї держави потрібно дуже мало. А саме – єдині для всіх правила гри. Які бізнес готовий виконувати. Але ж якщо ці правила йому дати, то доїти його буде незручно. Будівельний бізнес – не виключення. Навпаки – дуже яскрава ілюстрація того, які могутні і різноманітні сили хочуть на ньому паразитувати. 

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^