Президент некоммерческой Ассоциации предприятий-строителей "Интергал-Буд"

Володимир Зубик

Оновлення ДБН в житловому будівництві: позитив та побажання

Удосконалення нормування у будівництві розпочалося в Україні два роки тому.  Нині цей процес ще набирає обертів, тому робити остаточні висновки зарано. Проте певні спостереження вже на часі.

Читать дальше
Володимир Зубик

Про діджиталізацію відносин між забудовниками та інвесторами

the 7 elements of building information modeling bim for integrated operating room construction projects scaled

Ми живемо в час, коли застосування інноваційних технологій в будівництві поступово стає буденністю. Це стосується матеріального, технічного та власне технологічного боку. Проте інколи трапляється й певний скепсис. Зокрема, щодо діджиталізації. Мовляв, “цифра” та бетон - явища з різних світів, тому не треба перебільшувати значення та вплив цифрової трансформації.

Читать дальше
Володимир Зубик

Енергоефективність житла в Україні: фата-моргана чи реальність

Кожного року Україну спіткає несподіване випробування. Приходить зима та виникають проблеми з початком опалювального сезону. А трохи згодом починають приходити “листи щастя” - квитанції за тепло, електроенергію та інші блага цивілізації. Чи можна вирватися з цього зачарованого кола? Давайте розбиратися.

Читать дальше
Володимир Зубик

Про забудовників та соціальну інфраструктуру: досвід Європи

В Україні, на жаль, розповсюджений стереотип, що забудовники та соціальна інфраструктура - речі майже несумісні. Насправді провідні вітчизняні девелопери вже давно готові до роботи за кращими європейськими зразками. Проте на даний момент далеко не все залежить від їх бажання.

Читать дальше
Володимир Зубик

Будівельна спільнота вітає компроміс з архітектурною громадськістю щодо законопроєкту 5655

 

Читать дальше
Володимир Зубик

Будівельна галузь України на міждоріжжі

Будівельна спільнота підтримала Концепцію реформи у сфері містобудуванні, яку було схвалено Національною радою реформ під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Ми також підтримали практичні кроки, спрямовані на ліквідацію ДАБІ та запровадження дерегуляції в будівельній галузі. Бо це має сприяти її детінізації, створенню прозорих правил гри на ринку, зменшенню адміністративного тиску та корупційних ризиків. А в цілому – більш повно розкривати потенціал галузі як драйвера економічного зростання нашої держави.

Читать дальше
Володимир Зубик

Німеччина, Франція, Ізраїль: Закордонний досвід реновації житла

німецька фото реновація 1

Реновація – магістральний напрямок вирішення проблеми оновлення застарілого житлового фонду. На підтвердження такого висновку свідчить насамперед статистика. Вона фіксує, що у розвинутих країнах частка інвестицій, яка іде на реконструкцію житлових будівель складає від 40 до 70% загального обсягу капіталовкладень в будівництво.

Читать дальше
Володимир Зубик

Нова модель містобудівного контролю: плюси та мінуси

В ЗМІ продовжується активне обговорення законопроєкту №5655, який передбачає системне реформування сфери містобудівної діяльності. В значній мірі вже окреслено позицію зацікавлених сторін. І це дозволяє мені звернутися до всіх учасників дискусії зі стратегічною пропозицією – давайте виходити з презумпції взаємної доброчесності.

Читать дальше
Володимир Зубик

Захистити майбутнє: і для інвесторів, і для будівельного бізнесу

321

Парламент запроваджує ряд нововведень, які суттєво вплинуть на ринок нерухомості. В першу чергу, вони стосуються захисту прав інвесторів незавершеного будівництва. Позитивно оцінюючи більшість новацій, учасники будівельного ринку наголошують на необхідності вдосконалення деяких положень.

Читать дальше
Володимир Зубик

Законопроект №5600: потрібен діалог, а не «закручування гайок»

Кабмін вніс, а парламент прийняв у першому читанні законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». На перший погляд, за ним стоїть бажання влади залучити більше грошей до держбюджету. Все б нічого, але це планується зробити не за рахунок зростання ВВП і доходів бізнесу та населення, а шляхом збільшення податкового навантаження.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^