Член Ради НБУ, д.е.н., професор

Віктор Козюк

Гонитва за антикризовими заходами триває: Рада НБУ зняла формальні обмеження на операції з ОВДП на вторинному ринку

Гонитва за антикризовими заходами триває: Рада НБУ зняла формальні обмеження на операції з ОВДП на вторинному ринку Гонитва за антикризовими заходами триває: Рада НБУ зняла формальні обмеження на операції з ОВДП на вторинному ринку

Гонитва за антикризовими заходами триває.

Читать дальше
Віктор Козюк

Мінфін окреслив короткострокові орієнтири боргової політики

Мінфін окреслив короткострокові орієнтири боргової політики Мінфін окреслив короткострокові орієнтири боргової політики
90901282 2789884567746919 7680503712640401408 n

Теоретично в умовах стресу більш ризикові інструменти торгуються з розширеними спредами, а тому менш ризикові можуть дати виграш з міркувань витрат на обслуговування.

Читать дальше
Віктор Козюк

Початок боротьби за резерви Нацбанку: Чи потрібно знімати обмеження на купівлю НБУ ОВДП у свій портфель?

Початок боротьби за резерви Нацбанку: Чи потрібно знімати обмеження на купівлю НБУ ОВДП у свій портфель? Початок боротьби за резерви Нацбанку: Чи потрібно знімати обмеження на купівлю НБУ ОВДП у свій портфель?

Відгомин жвавих дискусій про особливості функціонування вторинного ринку ОВДП в умовах стресу вказує на явну асиметрію інформації. Якщо більшість з Вас вважає, що пропозиції щодо зняття обмежень на придбання НБУ ОВДП у свій портфель народились на днях в зв'язку з останніми подіями, то це далеко не так.

Читать дальше
Віктор Козюк

Валютні резерви та невизначеність

Валютні резерви та невизначеність Валютні резерви та невизначеність

Теоретично, гнучкий курс найкраще запобігає спекулятивним переливам. Саме він має брати на себе удар, тим самим впливаючи на доходність в іноземній валюті. Але на практиці все складніше:

Читать дальше
Віктор Козюк

Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог

Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог Результати інфляції на січень дають надію, але ще більше викликають пересторог

Пересторог не з приводу того, що інфляційна ціль під загрозою в розумінні випадіння з коридору вниз.

Читать дальше
Віктор Козюк

При девальвації у нас «сировинні барони наживаються». А при ревальвації «страждають експортери»

При девальвації у нас «сировинні барони наживаються». А при ревальвації «страждають експортери» При девальвації у нас «сировинні барони наживаються». А при ревальвації «страждають експортери»

Спостерігаю як експерти витягують історії запобігання зміцненню валюти та історії «лузерства» її зміцнення.

Читать дальше
Віктор Козюк

Моя думка: Рішення, які ухвалюються Радою НБУ дедалі більше розходиться з об’єктивністю та політичною нейтральністю

Моя думка: Рішення, які ухвалюються Радою НБУ дедалі більше розходиться з об’єктивністю та політичною нейтральністю Моя думка: Рішення, які ухвалюються Радою НБУ дедалі більше розходиться з об’єктивністю та політичною нейтральністю

По-перше, намітилась очевидна тенденція розсилати проекти рішення одного змісту, а ухвалювати з пунктом, про зміст якого не ставляться до відома усі члени Ради. При чому виключно такий пункт має яскраво виражену негативну тональність, яка іде повністю врозріз з тональністю обговорення, тональністю рекомендацій.

Читать дальше
Віктор Козюк

Питання дня: Чи існує ще Рада НБУ як колегіальний орган, чи є Рада НБУ політично нейтральною?

Питання дня: Чи існує ще Рада НБУ як колегіальний орган, чи є Рада НБУ політично нейтральною? Питання дня: Чи існує ще Рада НБУ як колегіальний орган, чи є Рада НБУ політично нейтральною?

Після сьогоднішнього засідання, очевидно, що ні. Чому?

Сьогоднішнє засідання як і минуле відбулося з порушенням Регламенту. Проекти Рішень не містили оцінки діяльності Правління. Проект рішення був взятий за основу, далі рекомендації були взяті за основу, далі рекомендації проголосовані в цілому, а далі в проект рішення було включено питання про визнання незадовільного впливу монетарної політики на соціально-економічний розвиток.

Читать дальше
Віктор Козюк

Чому негативна оцінка радою НБУ валютно-курсової політики правління регулятора необ’єктивна

Моя думка щодо валютно-курсового сегмента монетарної політики НБУ Моя думка щодо валютно-курсового сегмента монетарної політики НБУ

Не заперечуючи ідею необхідності обговорення питань, що стосуються валютно-курсового сегмента монетарної політики, винесених на позачергове засідання Ради НБУ, що відбулося 5.12.2019 року, приймаючи до уваги «хід» підготовки до даного засідання та характер обговорення питань, вважаю за необхідне викласти окрему думку з приводу ухваленого Радою рішення.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^