экс-Министр экономики Украины, Президент в Киевской школе экономики

Тимофей Милованов

Тімоті Еш про ситуацію в Україні

Одна з проблем ФБ і суспільної дискусії - відсутність достовірної і детальної інформації. Це має два негативних наслідки. Перше, якщо не має фактів люди просто вимушені спиратись на ідеологію: за чи проти МВФ, за чи проти індустріальних парків, за чи проти ПнВК, бюджетного дефиціту в ковідний рік, обмеження ціни на газ, наглядових рад, протекціонізму, локалізації або підтримки промисловості.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Пост для дорослих людей. Про МВФ

150817338 1931823123653527 8319077527623796674 n

Депутати близькі до групи «ви самі знаєте кого» пишуть, що співпраця з МВФ «потребує перегляду». Ні, не потребує. У нас є різні позиції по певних питаннях. І ідуть досить тверді та складні перемовини. Це важко, але це нормально. І це ніяк не означає, що потрібно «робити повний перегляд». МВФ є нашим стратегічним партнером.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Обмеження ціни на газ до 6,99: Що за цим строїть – зрада чи перемога?

1. Різниця між ціною нафтогаз та облгаз збутами зросла з 5% в липні (коли відмінили ПСО) до 40-47%. Єдиний виняток - вересень (21%).

Читать дальше
Тимофей Милованов

Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події

1.«Досить жити у кредит». Майже всі країни живуть у кредит. Нічого поганого в цьому немає. Уряди позичають гроші для інвестиції в розвиток і для соціальних виплат, коли не вистачає надходжень від податків або економіка знаходиться в кризі. І виплачують ці кредити, коли ситуація покращується.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про коментар щодо фінансування та «друк грошей»: Що малося на увазі

Мій коментар про фінансування і "друк грошей" стосується виключно ситуації з локдауном в найближчі два тижні. Уряд пропонує ввести локдаун вихідного дня, тобто наполовину локдаун.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Як правильно відповідати, коли вам закидають про зовнішнє управління Україною?

Розпочнемо зі стандартних прийомів, які використовують політики та експерти на практиці. По-перше, часто просто відповідають, що зовнішнього управління немає як такого. І наводять аргументи про незалежність України, президента, Верховної Ради, уряду, тощо. Але така відповідь слабка. Ви захищаєтесь. І вам дуже легко опонувати, наводячи приклади вимог МВФ, позиції посольств по анти-корупційній реформі, або наявності іноземців в номінаційному комітеті, який визначає членів наглядових рад держпідприємств.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про пенсії, яких не буде

У 2004 році, я отримав свою першу роботу після аспірантури в Боннському університеті в Німеччині. Тоді я запитав у колег як в їхній країні правильно заощаджувати на старість. Мені сказали, щоб на державну пенсію я не розраховував. Бо коли дійде черга до мене і я вийду на пенсію, пенсійна система Німеччини буде банкротом. Через демографію. Бо люди живуть все довше, а народжують дітей все менше. Тому державна пенсія хоч і буде, але неадекватно маленька. Вони порадили, щоб я на цю пенсію не розраховував і накопичував сам. Що я і роблю.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони

Імпортозаміщення - це політика державного регулювання, коли імпорт штучно стає дорожчим. Наприклад, вводяться додаткові податки на імпорт, надаються цінові преференції національним виробникам, або забороняється державним підприємствам купувати імпортні товари.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Успіхом має стати створення нового, а захист старого, розумітись як програшна стратегія

Державою мають керувати романтики, а не досвідчені професіонали. Теоретики, а не практики. Наївні лідери, а не досвідчені прагматисти. Бо перші хочуть і будуть намагатись змінити країну, а другі вірять, що нічого змінити не можна і будуть захищати статус кво. А Україні потрібні швидкі революційні зміни системи на краще, а не поступові, обережні, компромісні кроки.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Зараз популярна ідея зниження зарплати чиновникам та керівництву держпідприємств. Мовляв, це не приватний сектор, зарплати в державі платять платники податків, і держава не може собі дозволити платити ринкові зарплати.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^