экс-Министр экономики Украины, Президент в Киевской школе экономики

Тимофей Милованов

Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події

Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події Місія МВФ розпочинає свою роботу: Спростую ТОП-3 міфа навколо цієї події

1.«Досить жити у кредит». Майже всі країни живуть у кредит. Нічого поганого в цьому немає. Уряди позичають гроші для інвестиції в розвиток і для соціальних виплат, коли не вистачає надходжень від податків або економіка знаходиться в кризі. І виплачують ці кредити, коли ситуація покращується.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про коментар щодо фінансування та «друк грошей»: Що малося на увазі

Про коментар щодо фінансування та «друк грошей»: Що малося на увазі Про коментар щодо фінансування та «друк грошей»: Що малося на увазі

Мій коментар про фінансування і "друк грошей" стосується виключно ситуації з локдауном в найближчі два тижні. Уряд пропонує ввести локдаун вихідного дня, тобто наполовину локдаун.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Як правильно відповідати, коли вам закидають про зовнішнє управління Україною?

Як правильно відповідати, коли вам закидають про зовнішнє управління Україною? Як правильно відповідати, коли вам закидають про зовнішнє управління Україною?

Розпочнемо зі стандартних прийомів, які використовують політики та експерти на практиці. По-перше, часто просто відповідають, що зовнішнього управління немає як такого. І наводять аргументи про незалежність України, президента, Верховної Ради, уряду, тощо. Але така відповідь слабка. Ви захищаєтесь. І вам дуже легко опонувати, наводячи приклади вимог МВФ, позиції посольств по анти-корупційній реформі, або наявності іноземців в номінаційному комітеті, який визначає членів наглядових рад держпідприємств.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Про пенсії, яких не буде

Про пенсії, яких не буде Про пенсії, яких не буде

У 2004 році, я отримав свою першу роботу після аспірантури в Боннському університеті в Німеччині. Тоді я запитав у колег як в їхній країні правильно заощаджувати на старість. Мені сказали, щоб на державну пенсію я не розраховував. Бо коли дійде черга до мене і я вийду на пенсію, пенсійна система Німеччини буде банкротом. Через демографію. Бо люди живуть все довше, а народжують дітей все менше. Тому державна пенсія хоч і буде, але неадекватно маленька. Вони порадили, щоб я на цю пенсію не розраховував і накопичував сам. Що я і роблю.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони

Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони

Імпортозаміщення - це політика державного регулювання, коли імпорт штучно стає дорожчим. Наприклад, вводяться додаткові податки на імпорт, надаються цінові преференції національним виробникам, або забороняється державним підприємствам купувати імпортні товари.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Успіхом має стати створення нового, а захист старого, розумітись як програшна стратегія

Успіхом має стати створення нового, а захист старого розумітись як програшна стратегія Успіхом має стати створення нового, а захист старого розумітись як програшна стратегія

Державою мають керувати романтики, а не досвідчені професіонали. Теоретики, а не практики. Наївні лідери, а не досвідчені прагматисти. Бо перші хочуть і будуть намагатись змінити країну, а другі вірять, що нічого змінити не можна і будуть захищати статус кво. А Україні потрібні швидкі революційні зміни системи на краще, а не поступові, обережні, компромісні кроки.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея... Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Зараз популярна ідея зниження зарплати чиновникам та керівництву держпідприємств. Мовляв, це не приватний сектор, зарплати в державі платять платники податків, і держава не може собі дозволити платити ринкові зарплати.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину?

Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину? Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину?

Так яким має бути обсяг такої підтримки?

Читать дальше
Тимофей Милованов

Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею

Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею

Ті, хто намагаються захистити людей і не допустити розпродажу землі через обмеження на продаж землі юридичним особам, досягнуть протилежного: великі компанії та олігархи скуплять землю через підставних осіб. Це несправедливо і економічно неефективно.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Жорсткий карантин виправданий економічно

Жорсткий карантин виправданий економічно Жорсткий карантин виправданий економічно

Жорсткий карантин може дозволити зберегти людське життя вартістю від 160 до 360 млрд долларів. Це більше річного ВВП України (~160 млрд доларів в 2020). Тому, навіть, якщо повні економічні втрати від жорсткого карантину будуть дорівнювати річному ВВП України, карантин є виправданий економічно.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^