экс-Министр экономики Украины, Президент в Киевской школе экономики

Тимофей Милованов

Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони

Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони Чому імпортозаміщення та захист державного виробника не працює: Через базові економічні закони

Імпортозаміщення - це політика державного регулювання, коли імпорт штучно стає дорожчим. Наприклад, вводяться додаткові податки на імпорт, надаються цінові преференції національним виробникам, або забороняється державним підприємствам купувати імпортні товари.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Успіхом має стати створення нового, а захист старого, розумітись як програшна стратегія

Успіхом має стати створення нового, а захист старого розумітись як програшна стратегія Успіхом має стати створення нового, а захист старого розумітись як програшна стратегія

Державою мають керувати романтики, а не досвідчені професіонали. Теоретики, а не практики. Наївні лідери, а не досвідчені прагматисти. Бо перші хочуть і будуть намагатись змінити країну, а другі вірять, що нічого змінити не можна і будуть захищати статус кво. А Україні потрібні швидкі революційні зміни системи на краще, а не поступові, обережні, компромісні кроки.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Чому зниження зарплат держапарату погана ідея... Чому зниження зарплат держапарату погана ідея...

Зараз популярна ідея зниження зарплати чиновникам та керівництву держпідприємств. Мовляв, це не приватний сектор, зарплати в державі платять платники податків, і держава не може собі дозволити платити ринкові зарплати.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину?

Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину? Як правильно підтримати людей та економіку під час карантину?

Так яким має бути обсяг такої підтримки?

Читать дальше
Тимофей Милованов

Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею

Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею Прийнятий закон про землю повторить ваучерну приватизацію. Але тепер з землею

Ті, хто намагаються захистити людей і не допустити розпродажу землі через обмеження на продаж землі юридичним особам, досягнуть протилежного: великі компанії та олігархи скуплять землю через підставних осіб. Це несправедливо і економічно неефективно.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Жорсткий карантин виправданий економічно

Жорсткий карантин виправданий економічно Жорсткий карантин виправданий економічно

Жорсткий карантин може дозволити зберегти людське життя вартістю від 160 до 360 млрд долларів. Це більше річного ВВП України (~160 млрд доларів в 2020). Тому, навіть, якщо повні економічні втрати від жорсткого карантину будуть дорівнювати річному ВВП України, карантин є виправданий економічно.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Земельної реформи не буде

Земельної реформи не буде Земельної реформи не буде

Кілька джерел опублікували пропозиції до змін державних видатків. У результаті таких змін земельної реформи більше не буде. А якщо буде, то не для людей і маленьких фермерів, а для великих компаній у кого є гроші під час кризи.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Увага! Економіку зупиняти не можна

Увага! Економіку зупиняти не можна Увага! Економіку зупиняти не можна
90357825 1643538132482029 6601840539018985472 n

Урядовці пропонують зупинити підприємства. Але зупинка підприємств вб’є економіку. І наслідки будуть гірші ніж від коронавірусу.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Скільки людей зостанеться без роботи в результаті кризи?

Скільки людей зостанеться без роботи в результаті кризи? Скільки людей зостанеться без роботи в результаті кризи?

На мою думку, від 170 до 500 тис людей. І це консервативна оцінка. У Китаї безробіття зросло за місяць на 1% до 6,2%. В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тис людей втратять роботу.

Читать дальше
Тимофей Милованов

Стратегія бізнесу в умовах коронавірусу

 Стратегія бізнесу в умовах коронавірусу Стратегія бізнесу в умовах коронавірусу

На мою думку, найбільший вплив зазнає малий та середній бізнес у якого слабка фінансова ситуація або нестабільний та нелояльний попит та постачальники.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^