Міністр Фінансів у First professional Ukrainian Government, Fellow у CEO Club Ukraine (Chief Executive Officer Club), Голова у Бюджетний комітет ГромРади Мінфіну

Тарас Козак

Цікаве опитування Національного банку України

Цікаве опитування Національного банку України Цікаве опитування Національного банку України

Українські компанії поліпшили очікування щодо економічного зростання в Україні та прогнозують суттєво нижчу інфляцію, ніж очікували у II кварталі 2019 року. Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у III кварталі цього року.

  • Рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців становить 115,3% (у попередньому кварталі – 117,8%).
  • Поліпшення інфляційних очікувань спостерігається третій квартал поспіль. Загалом бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців вже на рівні 6,9% (у II кварталі – 7,7%, у I кварталі – 9%). Суттєво зросла частка респондентів, які вважають, що зростання споживчих цін через рік не перевищить 7,5%. Таких підприємців – 54,5% (у II кварталі – 45,5%).
  • Тривале збереження сприятливої ситуації на валютному ринку (зокрема, завдяки новим фундаментальним факторам – припливу іноземного капіталу в гривневі облігації Уряду та стійкому збільшенню врожайності в агросекторі) зумовлює також подальше поліпшення девальваційних очікувань. Так упродовж наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,96 грн/дол. США. У попередньому кварталі цей показник становив 28,82 грн/дол. США. Майже третина компаній – 32,3% – очікує, що курс не перевищить 27,00 грн/дол. США.
  • Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців продовжують поліпшуватися. Вже 39,5% компаній очікують вищі темпи їх зростання (у попередньому кварталі – 38,2%) і лише 9,1% підприємців очікують зниження обсягів виробництва.
  • Більше третини компаній – 38,6% – очікує поліпшення свого фінансово-економічного стану впродовж наступних 12 місяців, лише 11,5% – погіршення.
  • 28,3% компаній прогнозують зростання обсягів продажу впродовж наступних 12 місяців. Лише 8,3% очікують їх зниження.
  • 28,9% компаній прогнозують зростання обсягу інвестицій в обладнання. 11,1% підприємств очікують їх скорочення.
  • Кожна шоста компанія (16,7%) прогнозує, що кількість працівників на їх підприємствах зростатиме, а 14,5% компаній очікують скорочення персоналу.
  • Переважна більшість компаній (64,1%) планує підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців.
Читать дальше
Тарас Козак

Хороші новини від держстату

Хороші новини від держстату Хороші новини від держстату

Інфляція (Індекс Споживчих Цін, ІСЦ) у вересні місяці 2019 року становила 0.7%. Варто зазначити, що у вересні в останні роки була найвища місячна інфляція. Зокрема, в 2017 ІСЦ=2.0%, в 2018 ціни зросли на 1.9%.

Читать дальше
Тарас Козак

Про землю: Я прихильник вільного обігу, громадяни повинні мати право купляти й продавати землю

Про землю: Я прихильник вільного обігу, громадяни повинні мати право купляти й продавати землю Про землю: Я прихильник вільного обігу, громадяни повинні мати право купляти й продавати землю

Законопроект #ПЗУ2178 «Про обіг земель с/г призначення» має голосуватися на цьому тижні в першому читанні.

Читать дальше
Тарас Козак

Ми наближаємося до важливого вибору Президента: Або він «ляже» під Коломойського, або між ними почнеться гарячий конфлікт

Ми наближаємося до важливого вибору Президента: Або він «ляже» під Коломойського, або між ними почнеться гарячий конфлікт Ми наближаємося до важливого вибору Президента: Або він «ляже» під Коломойського, або між ними почнеться гарячий конфлікт

Мабуть, найавторитетніша рейтингова агенція світу - Standard & Poor's підвищила довгостроковий кредитний рейтинг України з рівня ”В-” на одну сходинку до рівня ”В”. Неодноразово писав, що наш рейтинг все ще дуже низький чи «сміттєвий» за класичною термінологією. Проте кожен крок на сходинку догори наближає Україну до інвестиційного рівня.

Читать дальше
Тарас Козак

Розмістили ОВДП: Знову суперуспішно

Розмістили ОВДП: Знову суперуспішно Розмістили ОВДП: Знову суперуспішно

Міністерство фінансів України провело чергове первинне розміщення ОВДП. Знову суперуспішно:

Читать дальше
Тарас Козак

Чому я виступаю за зниження облікової ставки Нацбанку?

Чому я виступаю за зниження облікової ставки Нацбанку? Чому я виступаю за зниження облікової ставки Нацбанку?

Розрив шаблона?

Читать дальше
Тарас Козак

ВР ухвалила «Спліт» – закон про ліквідацію Нацкомфінпослуг: Що це значить?

ВР ухвалила «Спліт» – закон про ліквідацію Нацкомфінпослуг: Що це значить? ВР ухвалила «Спліт» – закон про ліквідацію Нацкомфінпослуг: Що це значить?

296 голосів «ЗА»: Майже конституційна більшість!

Читать дальше
Тарас Козак

Держстат: Інфляцію у серпні пораховано

 Держстат: Інфляцію у серпні пораховано Держстат: Інфляцію у серпні пораховано

Вартість споживчого кошика за місяць знизилася на 0,3%, а за рік (з вересня 2018 по серпень 2019) виросла на 8,8%.

Читать дальше
Тарас Козак

Короткий швидкий аналіз дійства під назвою «І-ша сесія Верховної Ради ІХ-го скликання»

Короткий швидкий аналіз дійства під назвою «І-ша сесія Верховної Ради ІХ-го скликання» Короткий швидкий аналіз дійства під назвою «І-ша сесія Верховної Ради ІХ-го скликання»

 1. Найкоротша сесія за всі часи. Приблизно 16 годин від першої реєстрації для присяги до останнього голосування пізно вночі. Формально сама сесія тривала з 13:19 до 02:12, тобто менше 13 годин. 

Читать дальше
Тарас Козак

«Не оцінили Україну»: як на цьому заробити?

«Не оцінили Україну»: як на цьому заробити? «Не оцінили Україну»: як на цьому заробити?
69223108 2542574639352422 8956394876870590464 n

«Не оцінили Україну!», - каже найавторитетніша ділова новинна корпорація Bloomberg, звертаючись до кредитних агенцій.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов
Курсы основных криптовалют

 

^