Президент інвестгрупи Універ, Міністр Фінансів First professional Ukrainian Government, Fellow CEO Club Ukraine, Голова Бюджетного комітету ГромРади Мінфіну

Тарас Козак

Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне

Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне

✅ План за доходами держбюджету виконано на 101.5%. Але❗️це зменшений після початку коронакризи план за доходами.

Читать дальше
Тарас Козак

Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році?

Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році? Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році?
Уряд Дениса Шмигаля затвердив і передав у Верховну Раду проєкт бюджету на 2021 рік. Зі слів та слайдів з прес-конференції міністра фінансів Sergii Marchenko вдалося дізнатися, що нас очікує в наступному році:
 
1. Гігантський дефіцит бюджету - ₴270‘000‘000‘000. Двісті сімдесят мільярдів гривень! Це 6% від валового внутрішнього продукту України. Прийнятним в нормальних умовах вважається дефіцит до 3% ВВП.
Переживаю, що в умовах високої корупції та при відсутності реформ правоохоронної та судової систем, ці кошти можуть бути просто розкрадені.
1*. Прихований дефіцит бюджету - державні гарантії. Зокрема, лише на будівництво доріг передбачено ₴71 млрд гарантій. Традиційно, державні гарантії в Україні перетворюються на майбутні видатки бюджету.
 
2. Середньорічний курс гривні до долара США очікується на рівні 29.1 ₴/$. Показник цілком реальний, якщо не фінансувати згаданий вище дефіцит за рахунок емісійних коштів Нацбанку.
 
3. Підвищення мінімальної заробітньої платні до ₴6 тис і ₴6.5 тис з 1 січня та з 1 липня відповідно. Це потужний інфляційний чинник, який, за оцінкою Мінфіну, розжене інфляцію до 7.3%. Нацбанку доведеться піднімати облікову ставку. Про іпотечні кредити <10% річних у гривні доведеться забути.
 
Моя оцінка проєкту бюджету - хочеться жити на широку ногу, по-багатому. А в кишенях дірки.
 
Без допомоги МВФ, Світового банку та інших іноземних партнерів нам бюджет наступного року не виконати.
Читать дальше
Тарас Козак

Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції!

Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції! Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції!
106566252 2835008953442321 2790309789248777614 o

Держстат України: ₴10‘542 – середня зарплатня у травні 2020 року!

Читать дальше
Тарас Козак

Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд

Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд
динамыка

Цікава інформація для «свідків кінця світу» та крикунів «Нацбанк спалив усі резерви». Щойно оприлюднена статистика золотовалютних резервів Національного банку України. Загальна сума ЗВР на кінець квітня становить 25‘685‘000‘000 доларів США. Приблизно $25.7 млрд.

Читать дальше
Тарас Козак

Ажіотажний попит на валюту: Паніку вдалося зупинити на курсах 28+₴/$ міжбанк та 29+₴/$ готівка

Ажіотажний попит на валюту: Паніку вдалося зупинити на курсах 28+₴/$ міжбанк та 29+₴/$ готівка Ажіотажний попит на валюту: Паніку вдалося зупинити на курсах 28+₴/$ міжбанк та 29+₴/$ готівка

Криза в Україні набирає обертів. Оцінки зростання економіки Урядом вдруге переглянуті. Кабінет Міністрів вже очікує в 2020 році не зростання, а падіння ВВП у розмірі 4.8%.

Читать дальше
Тарас Козак

Фінансові парадокси: Про долар

Фінансові парадокси: Про долар Фінансові парадокси: Про долар

Надходять сумні новини про захворювання і смерті від пандемії новітнього коронавірусу. В світі вже понад півмільйона інфікованих осіб, кількість померлих перевищила 23 тисячі...

Читать дальше
Тарас Козак

Про долар, золотовалютні резерви та Нацбанк

Про долар, золотовалютні резерви та Нацбанк Про долар, золотовалютні резерви та Нацбанк

Як добре відомо, у хорошому жарті лише частина - жарт. Інша частина - особливий погляд на правду.

Читать дальше
Тарас Козак

Заява аналітичних центрів і експертів: Як Україні подолати коронакризу з найменшими втратами для добробуту

Заява аналітичних центрів і експертів: Як Україні подолати коронакризу з найменшими втратами для добробуту Заява аналітичних центрів і експертів: Як Україні подолати коронакризу з найменшими втратами для добробуту

Україна може пройти кризу, спричинену коронавірусом, із найменшими втратами для суспільного добробуту. Адже кожен обмежувальний крок є вибором, зокрема, і між виграним часом для системи охорони здоров’я сьогодні та її фінансуванням завтра. Жорсткі обмежувальні заходи пригнічують економічну активність, збільшують безробіття та злочинність, зменшують і без того незначні можливості бюджету.

Читать дальше
Тарас Козак

Дефолт не врятує, а доб'є українську економіку!

Дефолт не врятує, а доб'є українську економіку! Дефолт не врятує, а доб'є українську економіку!

Почалися розмови про можливе оголошення стихійного дефолту. Чому цього не варто робити і що може статися з країною у разі такого сценарію? Заява економістів та дослідницьких центрів.

Читать дальше
Тарас Козак

До становища «все пропало!» нам ще далеко: Кризу, що насувається можна перетворити на нові можливості для України

До становища «все пропало!» нам ще далеко: Кризу, що насувається можна перетворити на нові можливості для України До становища «все пропало!» нам ще далеко: Кризу, що насувається можна перетворити на нові можливості для України

Імовірність пандемії чи всесвітньої епідемії коронавірусу зростає. Якщо Китай зумів локалізувати поширення захворювання завдяки авторитарним механізмам, то демократичні європейські режими поки не можуть ефективно протидіяти новій заразі.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^