Президент інвестгрупи Універ, Міністр Фінансів First professional Ukrainian Government, Fellow CEO Club Ukraine, Голова Бюджетного комітету ГромРади Мінфіну

Тарас Козак

Доларовий потік в Україну посилюється

money-3523131_960_720

Сприятливі для нашої економіки світові ціни на експортну продукцію (руда, чорні метали, агропродукція), зростаючі перекази заробітчан, очікуваний рекордний урожай, …

Читать дальше
Тарас Козак

Про долар: На що варто розраховувати?

Про долар: На що варто розраховувати? Про долар: На що варто розраховувати?
55

Давно нічого не писав про найпопулярніший фінансовий інструмент на нашому ринку - долар США.

Читать дальше
Тарас Козак

Ви все бідкаєтеся? А тим часом середня зарплатня українців зростає шаленими темпами

Ви все бідкаєтеся? А тим часом середня зарплатня українців зростає шаленими темпами Ви все бідкаєтеся? А тим часом середня зарплатня українців зростає шаленими темпами

Днями Укрстат оприлюднив дані за березень‘21. На підприємствах та в організаціях, де працює від 10 співробітників, за рік (з березня‘20) середня заробітна платня виросла на 18.9%! І це зовсім не ефект «низької бази», бо і на початку 2020 року роботодавці теж піднімали розмір оплати праці.

Читать дальше
Тарас Козак

Чи потрібно вкладити гроші в біткоін?

Я не вірю в Біткоїн! Ось декілька причин.. Я не вірю в Біткоїн! Ось декілька причин..

Розвиток суспільства та економіки, як його важливої складової, йде нетривіальним шляхом. Все частіше ламаються «вічні» істини. Від «Це просто неможливо!» до «Неймовірно, але факт!!!» в сучасному світі - дні, а то й миттєвості.

Читать дальше
Тарас Козак

Мушу визнати: Мій оптимізм щодо МВФ був перебільшеним

Мушу визнати: Мій оптимізм щодо МВФ був перебільшеним Мушу визнати: Мій оптимізм щодо МВФ був перебільшеним

Міжнародний Валютний Фонд грошей не дасть. Згода не досягнута навіть на рівні робочої групи. Я не втаємничений у деталі перемовин, втім можна здогадуватися, що проблемними вчергове стали питання боротьби з корупцією та безнадійно хвора судова система. Разом з «правоохоронною».

Читать дальше
Тарас Козак

Валютний прогноз: Причин для послаблення гривні на піврічному економічному горизонті не видно

Валютний прогноз: Причин для послаблення гривні на піврічному економічному горизонті не видно Валютний прогноз: Причин для послаблення гривні на піврічному економічному горизонті не видно
144948576 3024121417864406 3737918341642489448 o

Позаду залишилися два традиційно найскладніші місяці для гривні - грудень і січень. Перед новорічними святами держава активно розплачується зі своїми підрядниками, і в економіку вкидаються величезні обсяги гривні. Чимало з них потрапляє на валютний ринок та тиснуть на курс нацвалюти до долара.

Читать дальше
Тарас Козак

Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне

Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне Держказначейство про виконання держбюджету за доходами у 2020 році: Коротко про головне

✅ План за доходами держбюджету виконано на 101.5%. Але❗️це зменшений після початку коронакризи план за доходами.

Читать дальше
Тарас Козак

Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році?

Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році? Бюджет-2021: На що нам сподіватися у наступному році?
Уряд Дениса Шмигаля затвердив і передав у Верховну Раду проєкт бюджету на 2021 рік. Зі слів та слайдів з прес-конференції міністра фінансів Sergii Marchenko вдалося дізнатися, що нас очікує в наступному році:
 
1. Гігантський дефіцит бюджету - ₴270‘000‘000‘000. Двісті сімдесят мільярдів гривень! Це 6% від валового внутрішнього продукту України. Прийнятним в нормальних умовах вважається дефіцит до 3% ВВП.
Переживаю, що в умовах високої корупції та при відсутності реформ правоохоронної та судової систем, ці кошти можуть бути просто розкрадені.
1*. Прихований дефіцит бюджету - державні гарантії. Зокрема, лише на будівництво доріг передбачено ₴71 млрд гарантій. Традиційно, державні гарантії в Україні перетворюються на майбутні видатки бюджету.
 
2. Середньорічний курс гривні до долара США очікується на рівні 29.1 ₴/$. Показник цілком реальний, якщо не фінансувати згаданий вище дефіцит за рахунок емісійних коштів Нацбанку.
 
3. Підвищення мінімальної заробітньої платні до ₴6 тис і ₴6.5 тис з 1 січня та з 1 липня відповідно. Це потужний інфляційний чинник, який, за оцінкою Мінфіну, розжене інфляцію до 7.3%. Нацбанку доведеться піднімати облікову ставку. Про іпотечні кредити <10% річних у гривні доведеться забути.
 
Моя оцінка проєкту бюджету - хочеться жити на широку ногу, по-багатому. А в кишенях дірки.
 
Без допомоги МВФ, Світового банку та інших іноземних партнерів нам бюджет наступного року не виконати.
Читать дальше
Тарас Козак

Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції!

Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції! Офіційна заробітна плата зростає швидше інфляції!
106566252 2835008953442321 2790309789248777614 o

Держстат України: ₴10‘542 – середня зарплатня у травні 2020 року!

Читать дальше
Тарас Козак

Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд

Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд Інформація для крикунів «Нацбанк спалив усі резерви»: На 1 травня ЗВР складають $25,7 млрд
динамыка

Цікава інформація для «свідків кінця світу» та крикунів «Нацбанк спалив усі резерви». Щойно оприлюднена статистика золотовалютних резервів Національного банку України. Загальна сума ЗВР на кінець квітня становить 25‘685‘000‘000 доларів США. Приблизно $25.7 млрд.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^