Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Сергій Ніколайчук

У ІV кварталі 2019 року ВВП зріс на 1,5%: Що стало причиною?

У ІV кварталі 2019 року ВВП зріс на 1,5%: Що стало причиною? У ІV кварталі 2019 року ВВП зріс на 1,5%: Що стало причиною?
86796176 10217232182822838 4657022911519916032 o

За оперативними даними Держстату, у ІV кварталі 2019 року ВВП зріс на 1,5% порівняно з відповідним кварталом 2018 року. Зростання дещо уповільнилося порівняно з попередніми кварталами, що було досить очікувано для всіх експертів.

Читать дальше
Сергій Ніколайчук

Зниження облікової ставки НБУ - важливий імпульс для пришвидшення кредитування та економічного зростання

Зниження облікової ставки НБУ - важливий імпульс для пришвидшення кредитування та економічного зростання Зниження облікової ставки НБУ - важливий імпульс для пришвидшення кредитування та економічного зростання
ставка нбу

Важливо, що це зниження ставки відповідає макроекономічним передумовам і не загрожує макрофінансовій стабільності. Більш того, на моє переконання, ринок уже добре розуміє функцію реакції НБУ і таке стрімке зниження (загалом - на 450 б.п. протягом грудня-січня) не стало для нього сюрпризом. Так, на останніх розміщеннях Мінфіну ставки дохідностей ОВДП за довгостроковими паперами вже опускалися ниже 10%. І це явно не межа.

Читать дальше
Сергій Ніколайчук

Сюрприз для аналітиків та експертів: Інфляція знизилася до 4,1%

Сюрприз для аналітиків та експертів: Інфляція знизилася до 4,1% Сюрприз для аналітиків та експертів: Інфляція знизилася до 4,1%
33333

Стрімке зниження інфляції в ІV кварталі до нижньої межі цільового діапазону НБУ стало сюрпризом для всіх аналітиків і експертів. Ще у жовтні мало хто вірив, включаючи НБУ, Уряд, МВФ і представників приватного сектору, що інфляція взагалі потрапить до цільового діапазону (консенсусний прогноз Focus Economics інфляції на кінець року був тоді 7,0%).

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^