Финансовый эксперт

Кристина Гончарова

Як карантинні заходи вплинуть на ринок мікрокредитування

За 2019 рік небанківськими фінансовими установами видано понад 100 млрд. грн. кредитів, що на 41% більше ніж торік. Понад 65% кредитів видано фізичним особам. Це головним чином так звані мікрокредити, тобто беззаставні кредити, що видаються на порівняно короткий строк під високу процентну ставку. Ми неодноразово публікували матеріали про цей вид фінансових послуг в цьому блозі.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Що таке гарантія та поручительство: навіщо вони потрібні бізнесу?

Надання гарантії та поручительства є різновидом фінансових послуг, на яких спеціалізуються, зокрема, небанківські фінансові установи. Вони є схожими з одного боку, проте їх юридичний зміст відрізняється.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Чим фінансовий лізинг відрізняється від кредитування?

Послуга фінансового лізингу полягає у придбанні конкретних об'єктів кредитором для користування позичальником на визначений строк із можливістю викупу об'єкту лізингу в кінці строку дії договору. Об’єктами лізингу найчастіше є транспортні засоби, обладнання, рідше - нерухоме майно. Кредитор за договором лізингу називається лізингодавцем, а позичальник - лізингоодержувачем. Протягом всього строку дії договору останній сплачує комісію за користування об'єктом лізингу.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Що таке мікрофінансове кредитування?

Нав’язливу рекламу швидких та доступних кредитів ми бачимо ледь не щодня. Що передбачає ця фінансова послуга насправді та які підводні камені очікують на позичальника, розповідаємо в цьому блозі.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Які є можливості для фінансування бізнесу в Україні

Кредитування - найбільш популярний в Україні фінансовий продукт для фінансування бізнесу. Так історично склалося. Проте існують й інші можливості фінансування, про які ми розповімо нижче.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Що таке факторинг і чим він може бути корисним для бізнесу?

Будь-який бізнес завжди знаходиться в пошуках нових клієнтів. А що може бути кращим для клієнта, ніж можливість заплатити за послуги або товари «потім»? Але з іншого боку, не у всіх компаній є можливість надавати послуги «в борг», а навпаки є постійна потреба в оборотному капіталі. Для вирішення цієї дилеми є така фінансова послуга, як факторинг.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Истоки микрофинансовых сервисов: Опыт Казахстана

Мы продолжаем цикл заметок о рынках микрофинансовых услуг в разных странах мира. Ранее мы писали об опыте Индии и Индонезии – странах-пионерах в области микрофинансирования. Этот же текст об относительно молодом рынке – рынке Казахстана, который в то же время, по нашему мнению, является наиболее цивилизованным на всем постсоветском пространстве.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Обзор рынка небанковского кредитования Украины за III квартал 2019 года

Ниже приведен очередной краткий обзор рынка небанковского кредитования в Украине. Обзор основан на статистических данных Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование рынков финансовых услуг Украины за 3 квартал 2019 года.

В третьем квартале в Украине работали 975 финансовых компаний, что на 69 компаний (+7,6%) больше, чем год назад. Активы компаний выросли на 28 892,9 млн. грн. (+24,3%) до 147 637,2 млн. грн. Однако, на фоне прироста активов и количества операторов, собственный капитал компаний снизился на 327,1 млн. грн. (-1,2%) до 26 664,9 млн. грн.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Истоки микрофинансовых сервисов: Опыт Индонезии

Индонезия расположена на 17.504 островах. Индонезийцы – это 360 этнических групп, разговаривающих на 719 языках и населяющих 6.000 островов архипелага. Наш второй обзор рынка микрофинансовых услуг посвящен именно Индонезии.

Читать дальше
Кристина Гончарова

Истоки микрофинансовых сервисов: Опыт Индии

Микрофинансовые услуги являются одним из наиболее растущих секторов не только украинской, но и мировой экономик. Поэтому мы решили подготовить серию обзоров о рынках микрофинансовых услуги в разных странах. Первый обзор посвящен Индии.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^