Масштаби кількісного пом’якшення під COVID-19 б’ють усі рекорди

10 червня, 2011 року Україна розмістила Єврооблігації на $1.25 млрд під 6.25% річних на 5 років. Ось як про це розміщення писали ЗМІ:

Читать дальше

Споживча інфляція: Що на нас чекає до кінця року

За оцінками CASEUkraine на кінець року споживча інфляція буде 5.4% YTD. Це рахували без огляду на курс 30 і на бажання цю саму інфляцію прискорити. Там сидить лише прискорення цін на продукти харчування, яке вже почалось. А також розуміння, що з послабленням карантину мінусових цін на нафту скоріш за все більше не буде.
 
За такої інфляції 6% облікової ставки – це нижня межа. Зрізати ставку далі – є ризик зробити реальні ефективні ставки від’ємними. А від’ємні ставки – це відсутність цікавості до гривневих інструментів, якщо висловлюватись чемно.
 
Очевидно, що після заяв про неправильну політику попереднього керівництва НБУ і про потребу швидшої інфляції, «продуктивної емісія» та курсу 30 – ріст цін прискориться. Думаю, що підприємці вже у своїх розрахунках орієнтуються на курс 30 та на усі давно відомі наслідки «продуктивної емісії».
 
Іншими словами, навіть при збереженні облікової ставки 6% є усі шанси до кінця року вийти на від’ємні реальні ставки. Але пан Шевченко каже про подальше зниження заради дешевих кредитів.
 
Зрізати облікову ставку, щоб потім поспіхом піднімати її до ще вищого рівня ніж було – це буде феєрично коротка кар’єра голови Центробанку, який наобіцяв дешевих кредитів.

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^