Практикуючий юрист, аналітик з питань національного законодавства,  питань бізнесу та правової політики в Україні.

Артем Ткаченко

Переваги цивільно-правового договору для бізнесу

document-428331_640

Залежно від виду правовідносин, основоположне право на працю, яке закріплене в ст. 43 Конституції України, може знайти своє відображення у двох видах: у формі трудового договору (далі – ТД), що виникає після укладення ТД між роботодавцем (юридичною або фізичною особою) і працівником, та регулюються Кодексом Законів про працю (далі – КЗпП) та у формі цивільно-правового договору (далі – ЦПД), що виникає після укладення ЦПД між замовником (фізичною або юридичною особою) і виконавцем та регулюються Цивільним Кодексом України (далі – ЦКУ).

Читать дальше
Артем Ткаченко

Бізнес-можливості: створюємо приватну архівну установу

archive-1850170_640

Одразу варто зазначити що, чинне законодавство чітко закріплює право фізичних та юридичних осіб на створення приватної архівної установи (далі – ПАУ). Так, ЗУ «Про Національний архівний фонд та архівні установи» (далі - Закон про НАФ) — зазначає, що архівним установам, котрі засновані фіз- та/або юрособами приватного права, дозволено зберігати архівні документи, що не належать державі та територіальним громадам (ст. 33 Закону про НАФ). Строки зберігання архівних документів у зазначених архівних установах визначаються договором, укладеним засновником з власником документів або уповноваженою власником особою, з урахуванням мінімальних строків зберігання документів, визначених відповідно до законодавства. Договором визначається також місце подальшого зберігання документів у разі ліквідації зазначених архівних установ. 

Читать дальше
Артем Ткаченко

Що чекати бізнесу від судової реформи?

shcho-chekati-biznesu-vid-sudovoji-reformi

03.10.2017 р., після прийняття ВРУ закону №6232 та подальшого його підписання 22.11.2017 р., Президентом України,  було дано старт судовій реформі. Так, згаданий закон, який набирає чинності з дня початку роботи Верховного Суду, істотно змінює «правила гри» у суді, оскільки вносить зміни у норми процесуальних кодексів (господарського, цивільного, адміністративного судочинства), які викладені в новій редакції. У зв’язку із чим, актуальними залишаються питання з боку суб’єктів господарювання, - як такі зміни вплинуть на їх бізнес?

Читать дальше