Генеральный директор «Ассоциации предприятий промышленной автоматизации Украины» (АППАУ). АППАУ является создателем и координатором национального движения «Индустрия 4.0 в Украине» - https://industry4-0-ukraine.com.ua/, разработчиком национальной стратегии "Индустрия 4.0".

Работает в области промышленной автоматизации и ИТ более 25 лет. Занимал руководящие должности в западных и украинских компаниях, имеет опыт работы в Западной и Восточной Европе, на рынках стран СНГ. 2 высших образования - инженерное и бизнес. Автор многочисленных статей, белых книг, исследований на темы развития хайтек в промышленности.

Олександр Юрчак

Промисловість в урядових програмах: Або що дає тактика без стратегії

Промисловість в урядових програмах: Або що дає тактика без стратегії Промисловість в урядових програмах: Або що дає тактика без стратегії

Один мій хороший знайомий каже, що поради та рекомендації в бізнесі зазвичай не діють – і тому «кожен має пройти своє мінне поле», наступити на свої граблі, отримати свої уроки. Погоджуюсь, але з обмовкою та посиланням на інший афоризм, який каже, що «розумні вчаться на своїх помилках, а мудрі – на чужих».

Читать дальше
Олександр Юрчак

Консолідація експертів – як найбільша цінність і як бар’єр №1

Консолідація експертів – як найбільша цінність і як бар’єр №1 Консолідація експертів – як найбільша цінність і як бар’єр №1
planning phase 2019 1

Експерти в будь-якій сфері – найбільша цінність суспільства. Від висококваліфікованих фахівців в робітничих професіях, сертифікованих програмістів й до державних службовців, країна потребує сотні тисяч таких людей, здатних показувати кращі результати, кожен на своєму місці. В сфері державотворення так само існує сотні вузьких ніш, де результат залежить від вміння спочатку знайти, а потім консолідувати справжніх професіоналів своєї справи. Стаття описує досвід, накопичений в Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ).

Читать дальше
Олександр Юрчак

Експортна стратегія промислових хайтек – 10 змін для нової влади

Експортна стратегія промислових хайтек – 10 змін для нової влади

За останні 5 років в експортній стратегії України відбулося чимало добрих змін на краще. Були й прогалини. Але якщо про головний результат цього періоду, то мусимо констатувати значне посилення сировинного характеру всієї економіки країни, що відображено і в експорті. В основі цієї тенденції є більш глибокі причини, що апелюють до загальноекономічного курсу країни й темпів реформ. Разом з тим, багато з них мають враховуватись чи, хоча б частково, корегуватись на рівні експортної стратегії.

Читать дальше
Олександр Юрчак

Industry4Ukraine – про нові смисли та причини об’єднання

Industry4Ukraine – про нові смисли та причини об’єднання Industry4Ukraine – про нові смисли та причини об’єднання Фото: pixabay.com
падіння

13 червня відбувся анонс нової платформи Industry4Ukraine, https://www.industry4ukraine.net/ покликаної об’єднати різні промислові, бізнес- та хайтек структури (асоціації, кластери, федерації) з метою лобіювання промислового розвитку перед новим Президентом та майбутнім парламентом.

Читать дальше
Олександр Юрчак

5 років Індустрії 4.0 – де Україна?

5 років Індустрії 4.0 – де Україна? Фото:https://bnews.kz 5 років Індустрії 4.0 – де Україна? Фото:https://bnews.kz

Цими днями виповнюється 5 років, як в Україні розпочалось просування Індустрії 4.0. В квітні 2014 після відвідин Hannover Messe асоціація АППАУ вперше розпочала системні комунікації та просування технологій 4.0 серед своїх членів. Отже, де ми сьогодні в цьому тренді й по відношенню до розвинутого світу?

Читать дальше
Олександр Юрчак

Інноваційні екосистеми для промислових хайтек – як покращити якість

Інноваційні екосистеми для промислових хайтек – як покращити якість Інноваційні екосистеми для промислових хайтек – як покращити якість
модель реалії

Ми часто промовляємо «регулятор» чи «регулювання», посилаючись на державне управління. Більшість реформ які зараз йдуть в Україні мають відношення до змін законодавчого, нормативного характеру, а також інших ініціатив державного апарату, який має за визначенням краще впливати на наш розвиток в тій чи іншій сфері. Ефективність цього регулювання визначає наше ставлення та підтримку – від схвального й до різко негативного «лиш би вони нас не чіпали». Остання точка зору й досі масово домінує серед чисельних категорій промислових секторів. Давайте поглянемо, наскільки вірною є така точка зору й що за цим стоїть на прикладі однієї з найактуальніших тем – інноваційного розвитку в промислових хайтек.

Читать дальше
Последний комментарий к этой записи
Олександр Юрчак
цікавий коментар, дякую, Сергій. В нас чимало людей в країні займаються питаннями інтелектуальної власності - знаю кількох як в Н... Подробнее
27.05.2019 22:16
Олександр Юрчак

Розвиток інноваційних екосистем в промисловості – як справа утопаючих

Розвиток інноваційних екосистем в промисловості – як справа утопаючих Розвиток інноваційних екосистем в промисловості – як справа утопаючих
поле битви екосистема 1

Недавня презентація 1-го каталогу ІТ-екосистеми в Україні знову підняла питання про стан подібних екосистем по іншим галузям. Й зокрема, в тих промислових секторах, де інноваційна складова грає критичну роль в конкурентоздатності. Стан цих екосистем справді на межі точки неповернення і наразі ясно одне – спасіння утопаючих в руках самих утопаючих.

Читать дальше
Олександр Юрчак

Цифровізація промисловості – ключові фактори успіху уряду та проекти на 2019

Цифровізація промисловості – ключові фактори успіху уряду та проекти на 2019

Співпраця з урядом має вирішальне значення для запуску національної стратегії Індустрії 4.0, проект якої вийшов в грудні 2018. Цитуємо – «головною рушійною силою розвитку 4.0 має бути коаліція всіх здорових сил, але разом з регулятором – центральними та регіональними органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування». Отже, звідки ці посили й чому такий фокус на урядових структурах, ефективність яких – і тим більше в області високих технологій багато експертів ставлять під сумнів.

Читать дальше
Олександр Юрчак

Про корову, рейтинги та інновації – або чому роль експертів є ключовою

Про корову, рейтинги та інновації – або чому роль експертів є ключовою

Рейтинги України в оцінках різних міжнародних організацій, як на мене, досить точно передають темпи наших реформ. Остання новина про ріст на 5 позицій в doing business може порадувати хіба що завзятих проурядових піарщиків, для яких немає значення звідки висмоктувати черговий інфо-привід. Тверезі люди розуміють, що 71-а позиція в цій категорії – це найгірша серед країн колишнього Союзу, позаду нас тільки Узбекистан та Таджикистан. Натомість, Російська Федерація займає 31-у позицію, а Казахстан – 28-у. Ці рейтинги дзеркальні багатьом іншим – в тому числі про інновації та готовність до 4-ої промислової революції. Згідно даних того Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), ми в 7-му десятку щодо цієї готовності, а по загальній конкурентоздатності – на 81-му. Росія та Казахстан – значно попереду.

Читать дальше
Олександр Юрчак

Вызовы инноваторов Индустрии 4.0 в Украине

Вызовы инноваторов Индустрии 4.0 в Украине

Индустрия 4.0 – уже на марше в развитых странах. Роботы, искусственный интеллект, облачные технологии, цифровые близнецы, интернет вещей – эти и подобные технологии массово входят на производства и значительно повышают не только их интеллект, - но и финансово – экономические показатели. Как обстоят дела с внедрением 4.0 в Украине? Кто наши инноваторы и каковы их вызовы?

Лидеры - интеграторы и разработчики IT & OT

Читать дальше

Подписаться на новые блоги на платформе Инвестгазета:

Проверь своего бизнес-партнера

Сервис «Проверь своего бизнес-партнера» - получи информацию о компании по коду ЕГРПОУ, названию компании или фамилии руководителя.

 

Курсы валют

Официальные курсы основных валют (НБУ) на сегодня
Доллар США
ЕВРО
Фунт стерлингов

 

^